štvrtok - 29. februára, 2024
, Živí a mŕtvi v SNK Martin (14. mája – 30. júna)

Živí a mŕtvi v SNK Martin (14. mája – 30. júna)

Pri príležitosti 70. výročia ukončenia druhej svetovej vojny Slovenská národná knižnica pripravila pripravila pre svojich návštevníkov interaktívnu výstavu Živí a mŕtvi (Slovo ako zbraň).

Prostredníctvom autentických zbierkových predmetov knižničného, archívneho, výtvarného a audiovizuálneho fondu špecializovaných pracovísk SNK môžte od 14. mája do 30. júna získať celistvý obraz o literatúre na Slovensku v období fašistického útlaku ale aj spisbe, ktorá sa orientuje na druhú svetovú vojnu a Slovenské národné povstanie v povojnovom období.

Vystavené predmety zdôrazňujú aj hlboké a zákonité súvislosti medzi spoločenskými udalosťami a umeleckou tvorbou. Taktiež poukazujú na radikálne zásahy politiky, ideológie a propagandy do osudov umeleckej literatúry.

Súčasťou výstavy budú audiovizuálne dokumenty k téme druhej svetovej vojny a Slovenského národného povstania – fragmenty filmov, spomienky spisovateľov – priamych účastníkov vojnovej kataklizmy. K výstave vychádza katalóg.

Literárne múzeum SNK ponúka počas trvania výstavy aj sprievodné aktivity určené pre školskú mládež, zvlášť komentované prehliadky a vyučovacie hodiny. Autorom výstavy je Pavol Máťuš.

, Živí a mŕtvi v SNK Martin (14. mája – 30. júna)

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

, Zaujíma vás ľudová kultúra? Pozrite si prehliadku folklórnych kolektívov

Zaujíma vás ľudová kultúra? Pozrite si prehliadku folklórnych kolektívov

Turčianske kultúrne stredisko v Martine v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja organizuje 23. septembra 2017 krajskú postupovú …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *