pondelok - 20. mája, 2024
, Zomrel Pat Torpey, bubeník kapely Mr. Big

Zomrel Pat Torpey, bubeník kapely Mr. Big

Vo veku 64 rokov nás opustil americký hudobník Pat Torpey, známy ako bubeník kapely Mr. Big. Zomrel v dôsledku komplikácií spojených s Parkinsonovou chorobou.

Smutnú správu potvrdila skupina na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter. „So zlomenými srdciami oznamujeme, že nás navždy opustil náš brat, priateľ, bubeník a zakladajúci člen Pat. Rodina, kapela a manažment žiadajú v týchto náročných chvíľach o zachovanie súkromia,“ uviedla formácia.

Pat Torpey sa narodil 13. decembra 1953 v Clevelande. S kapelou Mr. Big nahral všetkých deväť albumov – Mr. Big (1989), Lean into It (1991), Bump Ahead (1993), Hey Man (1996), Get Over It (1999), Actual Size (2001), What If… (2011), …The Stories We Could Tell (2014) a Defying Gravity (2017), i keď na poslednej menovanej nahrávke ho vo väčšine skladieb zo zdravotných dôvodov nahradil Matt Starr. Najväčším hitom kapely je singel To Be with You. Torpey spolupracoval okrem toho aj s interpretmi ako Tina Turner, Belinda Carlisle alebo The Knack. Vydal tiež dve sólovky Odd Man Out (1998) a Odd Man Out: Y2K (1999).

Zdroj: SITA

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Angelus Fest, Benefičný Angelus Fest predstavil nové miesto konania a kompletnú zostavu kapiel 4. ročníka

Benefičný Angelus Fest predstavil nové miesto konania a kompletnú zostavu kapiel 4. ročníka

Prvý jún nebude len sviatkom všetkých detí, ale aj fanúšikov metalu a rocku v Banskej …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *