streda - 24. apríla, 2024
angelus fest, Zostava benefičného Angelus Festu je už takmer kompletná

Zostava benefičného Angelus Festu je už takmer kompletná

Organizátorom sa v roku 2022 podarilo na 5 benefičných podujatiach pod hlavičkou „Angelus“ vyzbierať spolu 6373€ na dobročinné účely (pre OZ Svetielko nádeje, OZ Onkológia BB a zvieracie útulky). Aktuálne prinášajú novinky, týkajúce sa júnového Angelus Festu (3.6.2023, amfiteáter BB).

Zostavu letného open-air festivalu doplnili GLOOM (gothic rock/metal), SITŇAN (punk-rock) a dve viac než zaujímavé kapely spoza rieky Moravy – HYPNOS (death metal) a SILENT STREAM OF GODLESS ELEGY (folk metal).

Death-metalovú legendu minimálne európskeho formátu HYPNOS založili v roku 1999 bývalí členovia kapely KRABATHOR – Bruno a Pegas. Kapela má za sebou úspešné turné sa po boku slovenských DOOMAS, počas ktorého sa predstavila aj vo viacerých slovenských mestách a pred pár dňami oznámila, že 29. apríla im vyjde 5-skladbové EP „Deathbirth“ – skladby z neho, spolu s „peckami“ z predchádzajúcich albumov, nepochybne zaznejú aj počas koncertu v banskobystrickom amfiteátri.

Výnimočná 7-členná kapela SILENT STREAM OF GODLESS ELEGY vznikla v roku 1995 a má na svojom konte 6 albumov a 1 EP, pričom zatiaľ posledný album „Smutnice“ vyšiel v roku 2018. Pôvodne doom-metalová kapela kombinuje vo svojej tvorbe prvky folku, rocku a metalu a jej vystúpenia si vychutnajú aj fanúšikovia, ktorí neholdujú extrémnemu metalu. To, že kapele je dobročinnosť blízka, potvrdzuje aj jej nedávna aktivita – výťažok 15.500 CZK z predaja tričiek s motívom „Ptakoprav“ venovala organizácii HAIMA Ostrava, ktorá pomáha vážne chorým deťom uľahčiť pobyt v nemocnici a urýchliť návrat do bežného života.

Slovenská gothic metalová stálica GLOOM vás týmto pozýva na Angelus Fest 2023. Vystúpenie bude prierezom ich troch albumov Nostalgia, Catharsis a Awaken. Kapela vystúpi s novým gitaristom Tomašom Petríkom a hosťujúcou vokalistkou Marcelou Jurčenkovou (STOPA, DARK MOOD). Kedže GLOOM sa objavia v Banskej Bystrici po dlhom čase, nesmierne sa tešia, že budú môcť predstaviť svoju show.

Kapela SITŇAN s potešením prijala možnosť vystúpiť na dobročinnom festivale Angelus fest a ako hovorí „V každej ťažkej dobe je treba vykonávať dobré skutky“. Skupina, ktorá pochádza z mesta hliníka, čiže zo Žiaru nad Hronom, pôsobí na scéne 31 rokov a zo toto obdobie prebrázdila krížom-krážom Slovensko, ale aj susedné Česko, povymetala veľké aj malé festivaly, krčmy, kluby, kulturáky. Kapela sa hlási k filozofii tzv. alkopunku, vydala 4 radové albumy, niekoľko singlov a videoklipov. Momentálne sa pripravuje na koncertnú sezónu 2023 a nahratie videoklipu na posledný singel Život sa začína, ktorý sa nahral v rámci 30. výročia kapely. Na festivale Angelus fest sa môžu fanúšikovia  tešiť na prierez pesničiek, ktoré vznikli za tridsaťročné obdobie pôsobenia skupiny. Spolu s kapelou NEKULTÚRA nepochybne potešia fanúšikov kvalitného punku, ktorí prídu kapely podporiť 3.6.2023 do Banskej Bystrice!

Na júnovom Angelus Feste vystúpi aj slovenská metalová špička na čele s LUNATIC GODS, MIDNIGHT SCREAM, SAMSARA či BESNA. Celý výťažok z 3. ročníka (100% vyzbieraného vstupného) bude venovaný OZ Onkológia BB na rozvoj ambulantnej časti (nákup kresiel, televízorov do čakárne či infúznych púmp).

Viac o festivale:

www.angelusfest.com

https://www.facebook.com/angelusfestbb

https://www.facebook.com/events/3418701978365317

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Sima Magušinová a Zuzana Smatanová, Sima Magušinová a Zuzana Smatanová naspievali spoločnú pieseň Duše divoké

Sima Magušinová a Zuzana Smatanová naspievali spoločnú pieseň Duše divoké

Po skladbe Prichádza pokoj, predstavuje speváčka Sima Magušinová ďalšiu novinku z pripravovaného albumu. Spolu so Zuzkou …