utorok - 16. apríla, 2024
, Zrod a cesty knihy 2015 (5.-7. mája)

Zrod a cesty knihy 2015 (5.-7. mája)

Chcete sa dozvedieť, ako vyzerala právnická literatúra či náboženská propaganda v 16.storočí? Ako čitatelia vnímali Kopernikovu heliocentrickú sústavu? Koľko detí chodilo v Rakúsko-Uhorsku do škôl a čo sa učili? Omnoho viac zaujímavých tém nájdete v programe medzinárodnej konferencie Zrod a cesty knihy, ktorú pripravila Slovenská národná knižnica (SNK) v dňoch 5. až 7. mája v historických priestoroch Literárneho múzea SNK v Martine.

Konferencia, na ktorej odprezentuje svoje príspevky 38 odborníkov z Čiech, Maďarska, Česka, Poľska i Srbska, sa zameriava na výskum dejín knižnej kultúry na Slovensku a v stredoeurópskom priestore. Hovoriť sa bude o knižnej kultúre stredoveku a 16. – 19. storočí, teórii knižnej vedy aj o súčasnom stave v oblasti výskumu historických kníh a historických knižných fondov v krajinách jednotlivých účastníkov. Pozornosť odborníkov sa sústredí aj na rôzne spôsoby vzniku knihy v priebehu dejín, na históriu kníhtlačiarstva a knižného trhu, ako aj na pramenné materiály týkajúce sa výskumu knihy a jej histórie.

, Zrod a cesty knihy 2015 (5.-7. mája)

, Zrod a cesty knihy 2015 (5.-7. mája)

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

, Zaujíma vás ľudová kultúra? Pozrite si prehliadku folklórnych kolektívov

Zaujíma vás ľudová kultúra? Pozrite si prehliadku folklórnych kolektívov

Turčianske kultúrne stredisko v Martine v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja organizuje 23. septembra 2017 krajskú postupovú …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *