streda - 28. septembra, 2022
, ŽSK a Žilinské dobrovoľnícke centrum podpísali memorandum o spolupráci
Ilustračné foto

ŽSK a Žilinské dobrovoľnícke centrum podpísali memorandum o spolupráci

Memorandum o spolupráci podpísali Žilinský samosprávny kraj (ŽSK) a Žilinské dobrovoľnícke centrum (ŽDC) na konferencii Hľa dobrovoľník, ktorá sa konala na pôde Úradu ŽSK v Žiline.

Predsedníčka ŽSK Erika Jurinová verí, že ŽDC bude dobrým partnerom a učiteľom. „Na konferenciu, ktorá štartuje našu spoluprácu, sme zavolali všetkých riaditeľov organizácií v našej zriaďovateľskej pôsobnosti. Aby sme im ukázali, akým spôsobom to majú robiť – vťahovať klientov, žiakov aj firmy. Jednoducho, nech sa naučia pracovať s dobrovoľníctvom,“ povedala Jurinová.

Memorandum je podľa Branislava Kožucha, predsedu občianskeho združenia V.I.A.C – inštitút pre podporu a rozvoj mládeže, ktoré zastrešuje činnosť ŽDC, výsledkom diskusií s predsedníčkou ŽSK a jej tímom. „Dobrovoľníctvo je naozaj prostriedok a cesta, ako zvyšovať kvalitu života spoločnosti. Veľmi nás teší, že ŽSK bol ochotný vstúpiť do dlhodobej spolupráce vo vytváraní príležitostí pre dobrovoľníkov v rámci svojich zariadení,“ podotkol Kožuch.

Prvým cieľom je ukázať riaditeľom organizácií konkrétne príklady dobrovoľníctva. Celá konferencia je podľa Kožucha postavená na konkrétnych príkladoch dobrej praxe v sociálnom zariadení, školstve alebo v nemocnici. „Veríme, že to bude dostatočná inšpirácia, aby si povedali, že to chcú dostať aj do svojich zariadení. V druhom kroku budeme hovoriť o tom, ako to urobiť. Čo sú ďalšie kroky, aby vo svojom zariadení mohli prijímať dobrovoľníkov či vytvárať dostatok príležitostí pre dobrovoľníctvo,“ dodal Kožuch.

Zdroj: TASR

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Michalský Jarmok, Zažite pravú jarmočnú atmosféru Michalského jarmoku

Zažite pravú jarmočnú atmosféru Michalského jarmoku

Nechajte sa zlákať tradičnou jarmočnou atmosférou do Múzea slovenskej dediny. V nedeľu 25. septembra 2022 …