nedeľa - 25. februára, 2024
, ŽSK: Cyklobusy vyrazia na cesty už začiatkom mája
Foto: Mesto Žilina

ŽSK: Cyklobusy vyrazia na cesty už začiatkom mája

Žilinský samosprávny kraj (ŽSK) odštartuje 1. mája sezónu cyklobusov, ktoré vyrazia na Kysuce do Bystrickej doliny a do Turca. Informovala o tom hovorkyňa ŽSK Martina Remencová.

Pripomenula, že cyklobusy vstupujú do piatej sezóny. „Doposiaľ prepravili v Žilinskom kraji viac ako 4700 cestujúcich s bicyklami, pričom najviac cyklistov – 1507 sa previezlo vlani. Najvyťaženejší je spoj do Novej Bystrice, v minulom roku vzrástol záujem aj o linky do Turca. ŽSK, ktorý financuje prepravu cyklobusmi, vlani pridal k štandardnej prevádzke súťaž o atraktívne ceny. Tiež zorganizoval výlety so skúsenými sprievodcami, ktorí cyklistov vzali na zaujímavé trasy v Turci,“ doplnila Remencová.

Cyklobusy vyrazia na cesty skôr

„Práve od cestujúcich prišla požiadavka, aby cyklobusy vyrazili na cesty skôr ako v júni. Rozhodli sme sa vyskúšať to zatiaľ na dvoch trasách – na Kysuce a do Turca. Pre cestujúcich, ktorí s nami 1. mája odštartujú cyklosezónu a odvezú sa cyklobusom na Kysuce, máme v spolupráci s Kysuckým múzeom pripravenú aj špeciálnu akciu. Lístok z cyklobusu budú môcť použiť ako 50-percentný zľavový kupón na vstup do Skanzenu Vychylovka, ktorý 1. mája otvára brány po zimnej prestávke,“ uviedla predsedníčka ŽSK Erika Jurinová. Zvýhodnená ponuka platí podľa Remencovej len počas prvomájového sviatku a návštevníci skanzenu si v tento deň o 13. hodine môžu pozrieť tradičný zvyk – stavanie mája.

Do Terchovej začnú jazdiť 9.júna 

Cyklobusy do Turčianskych Teplíc začnú jazdiť od 1. mája a do Terchovej od 9. júna. „Všetky cyklobusové spoje jazdia počas víkendov a sviatkov, od 12. júla aj v piatky. Sezóna trvá do 29. septembra. Cestujúci s bicyklami platia v cyklobusových spojoch štandardnú cenu autobusového lístka a poplatok za bicykel. Kapacita cykloprívesu pri spojoch na Kysuce a do Turca je 24 bicyklov, autobusy do Terchovej jazdia s nosičmi, na ktoré sa zmestí šesť bicyklov,“ dodala hovorkyňa ŽSK.
Na území Žilinského kraja je vyznačených 218 cykloturistických trás. „Rozvíjať cyklodopravu a cykloturistiku na území nášho kraja je jednou z priorít ŽSK v oblasti cestovného ruchu. I naďalej pokračujeme v príprave budovania Vážskej cyklodopravnej magistrály, momentálne je vybudovaný úsek od hradu Budatín, cez Vodné dielo Žilina, po začiatok obce Strečno,“ dodala Jurinová.

Zdroj: TASR

Autor: Stanislava Lucká

Redaktorka spravodajstva. Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte nás na: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

fašiangy, Už sa fašiang kráti…už sa nenavráti?! Do sprievodu sa budete môcť zapojiť aj Vy, návštevnici

Už sa fašiang kráti…už sa nenavráti?! Do sprievodu sa budete môcť zapojiť aj Vy, návštevnici

Vychutnajte si tú pravú fašiangovú atmosféru na prvom tohtoročnom podujatí Múzea slovenskej dediny Už sa …