streda - 28. februára, 2024
, ŽSK vyhlásil súťaž na webstránku Martinskej deklarácie
Ilustračné foto

ŽSK vyhlásil súťaž na webstránku Martinskej deklarácie

Žilinský samosprávny kraj (ŽSK) vyhlásil pre stredoškolákov súťaž o najlepší dizajn webstránky www.martinskadeklaracia.sk, ktorú spustí pri príležitosti osláv 100. výročia vzniku Československa a podpisu Martinskej deklarácie (30.10.1918). 

Podľa županky Eriky Jurinovej je v našich stredných školách mnoho nadaných študentov, ktorí bežne vytvárajú či programujú internetové stránky a kvalitou neraz konkurujú profesionálom.

„Našou filozofiou je naozaj otvárať kraj pre všetkých, aby sa viac zapájali do správy vecí verejných. Aj preto chceme mladých takto podporiť,“ povedala  Jurinová.

Do súťaže sa môžu prihlásiť maximálne päťčlenné tímy zo stredných škôl v Žilinskom kraji do 11. mája a funkčný dizajn musí byť hotový do 8. júna 2018.

„Študentom sme chceli nechať čo najviac slobody. Takže sa môžu doslova kreatívne vybúriť. Jedinou podmienkou je využitie CMS systému WordPress a zapracovanie základného obsahu stránky. Ako to však spravia, je úplne na nich,“ uviedol projektový manažér pre oslavy Martinskej deklarácie Branislav Zacharides.

Študentov sa ŽSK snažil motivovať aj cenami. „Oceníme tri najlepšie návrhy. Všetky tri tímy získajú konzultácie s IT špecialistami, aby sa mohli ďalej zlepšovať. Víťazný tím k tomu získa 500 eur a individuálnu, možno až strašidelnú prehliadku Oravského hradu na miestach, ktoré nie sú prístupné verejnosti,“ dodal Zacharides.

Druhý tím v poradí získa okrem IT konzultácií 400 eur a voľné vstupenky na vypredané predstavenie Národný cintorín Slovenského komorného divadla v Martine. Tretí tím v poradí dostane odmenu 200 eur a bezplatné školenie od IT profesionálov.

Vytvorenie špecializovanej webstránky je podľa hovorkyne ŽSK súčasťou rozsiahleho projektu osláv 100. výročia vzniku Československa. ŽSK pri tejto príležitosti usporiada sériu rôznych podujatí, konferencií, výstav, prednášok pre učiteľov dejepisu, následne aj pre študentov, v Martine budú pripravené tematické exkurzie pre školy, kultúrne inštitúcie budú mať špecializované výstavy a mnoho ďalších aktivít. ŽSK sa bude podieľať na sprievodnom programe centrálnych osláv 100. výročia Martinskej deklarácie 30. októbra, ktoré organizačne zabezpečuje Ministerstvo kultúry Slovenskej republiky.

Zdroj: TASR

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

fašiangy, Už sa fašiang kráti…už sa nenavráti?! Do sprievodu sa budete môcť zapojiť aj Vy, návštevnici

Už sa fašiang kráti…už sa nenavráti?! Do sprievodu sa budete môcť zapojiť aj Vy, návštevnici

Vychutnajte si tú pravú fašiangovú atmosféru na prvom tohtoročnom podujatí Múzea slovenskej dediny Už sa …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *