štvrtok - 18. júla, 2024
, ŽSK: Výzva participatívneho rozpočtu je zameraná na životné prostredie

ŽSK: Výzva participatívneho rozpočtu je zameraná na životné prostredie

Prvá výzva participatívneho rozpočtu Žilinského samosprávneho kraja (ŽSK) je zameraná na životné prostredie. Mimovládne organizácie, záujmové a občianske združenia, lesné spoločenstvá, nadácie i podnikatelia so sídlom na území ŽSK sa môžu uchádzať o dotácie do 13. mája. Informovala o tom hovorkyňa ŽSK Martina Remencová.

Doplnila, že ŽSK vyčlenil pre túto časť rozpočtu 140.000 eur, ktoré sú rozdelené pre jednotlivé okresy na základe počtu obyvateľov. Výška jednej dotácie je 3100 eur. „Participatívny rozpočet je novinkou medzi dotáciami ŽSK. Kým doteraz rozhodovali o dotáciách komisie zložené z poslancov, teraz je do rozhodovania zapojená aj verejnosť. O projektoch rozhodne po prvý raz prostredníctvom verejného hlasovania,“ dodala Remencová.
„Zamerali sme sa na extravilán a ochranu životného prostredia. Je mnoho lokalít, ktoré sú zabudnuté a zanedbané aj preto, že sú mimo miest a obcí. Myslíme si, že práve táto možnosť v grantovom systéme ŽSK chýbala. Preto uvítame nápady, ktoré zlepšia životné prostredie a pomôžu prírode v našom kraji,“ uviedla predsedníčka ŽSK Erika Jurinová.
Žiadosti sú zverejnené na www.zilinskazupa.sk v časti granty a záujemcovia ich môžu posielať na Úrad ŽSK v Žiline do 13. mája.

Zdroj: TASR

 

Autor: Stanislava Lucká

Redaktorka spravodajstva. Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte nás na: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Vertikal Martinky, Vertikal Martinky: Prvý ročník behu výsekom na Martinské hole

Vertikal Martinky: Prvý ročník behu výsekom na Martinské hole

V nedeľu 7. júla 2024 čaká nadšencov behu do vrchu skutočná výzva – beh výsekom zo …