streda - 17. október, 2018
Home / Aktuálne / DK: Výstava v Oravskej galérii priblíži tvorbu piatich liptovských umelcov

DK: Výstava v Oravskej galérii priblíži tvorbu piatich liptovských umelcov

Aktuálnu tvorbu piatich umelcov, ktorí dlhodobo výtvarne a pedagogicky pôsobia v liptovskom regióne – Rastislava Biarinca, Marty Bošelovej, Jána Hrnčiarika, Jána Kudličku a Pavla Ruska, predstaví verejnosti výstava dolnokubínskej Oravskej galérie s názvom „Kontexty – Vzťahy – Súvislosti“.

Vernisáž sa uskutoční vo štvrtok (25. 1.) v Malej výstavnej sieni Župného domu. „Výstava bola v premiére v menšom rozsahu uvedená v Rumansky Art Centre v Liptovskom Mikuláši. Priblíži diela umeleckých osobností, ktoré spája nielen záujem o výtvarné umenie a vlastné tvorivé aktivity, ale aj hlboký vzťah k miestu, odkiaľ pochádzajú, resp. kde dlhodobo pôsobia,“ priblížila kurátorka výstavy Zuzana Gažíková.

Prostredie Liptova, ale aj blízkej Oravy sa podľa Gažíkovej v tvorbe všetkých autorov rôznym spôsobom intenzívne premieta. „Výstava vypovedá  o hodnotách, ako je vzťah ku krajine a tradíciám priestoru, ku ktorému majú hlboké väzby,“ uviedla. Súbor diel bude verejnosti sprístupnený do 8. apríla.

Zdroj: TASR

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk alebo nám zatelefonujte na číslo +421 948 961 116

Môže vás zaujímať

Ružomberské papierne pokračujú s investíciou do stroja na kartón

Papierenská spoločnosť v Ružomberku oznámila, že bude pokračovať v investícii do nového stroja na kartónový papier …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *