nedeľa - 20. január, 2019
Home / Aktuálne / DK: Výstava v Oravskej galérii priblíži tvorbu piatich liptovských umelcov

DK: Výstava v Oravskej galérii priblíži tvorbu piatich liptovských umelcov

Aktuálnu tvorbu piatich umelcov, ktorí dlhodobo výtvarne a pedagogicky pôsobia v liptovskom regióne – Rastislava Biarinca, Marty Bošelovej, Jána Hrnčiarika, Jána Kudličku a Pavla Ruska, predstaví verejnosti výstava dolnokubínskej Oravskej galérie s názvom „Kontexty – Vzťahy – Súvislosti“.

Vernisáž sa uskutoční vo štvrtok (25. 1.) v Malej výstavnej sieni Župného domu. „Výstava bola v premiére v menšom rozsahu uvedená v Rumansky Art Centre v Liptovskom Mikuláši. Priblíži diela umeleckých osobností, ktoré spája nielen záujem o výtvarné umenie a vlastné tvorivé aktivity, ale aj hlboký vzťah k miestu, odkiaľ pochádzajú, resp. kde dlhodobo pôsobia,“ priblížila kurátorka výstavy Zuzana Gažíková.

Prostredie Liptova, ale aj blízkej Oravy sa podľa Gažíkovej v tvorbe všetkých autorov rôznym spôsobom intenzívne premieta. „Výstava vypovedá  o hodnotách, ako je vzťah ku krajine a tradíciám priestoru, ku ktorému majú hlboké väzby,“ uviedla. Súbor diel bude verejnosti sprístupnený do 8. apríla.

Zdroj: TASR

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk alebo nám zatelefonujte na číslo +421 948 961 116

Môže vás zaujímať

Koniareň čaká basketbalový týždeň. MBK odohrá doma tri zápasy po sebe

Najprv naše žabky privítajú Šamorín už túto sobotu, potom skúsia poraziť francúzsky Tarbes (23.1. o …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *