piatok - 26. apríla, 2024
, I. liga: HK Martin v 27. kole podľahol Michalovciam
Ilustračné foto

I. liga: HK Martin v 27. kole podľahol Michalovciam

V 27. kole hokejovej I. ligy hráči HK Martin prehrali s  HK Dukla Ingema Michalovce 1:3.

Podľa asistenta trénera HK Martin, Radovana Somíka, to bol vyrovnaný zápas. „V prvej tretine v podstate padli také identické góly. Najprv sa nám podarilo vystreliť od modrej čiary, doraziť ten puk a bola škoda, že v rozpätí pár minút sa viac zadarilo súperovi. V úvode druhej tretiny mali Michalovce presilovku, kde nás zatlačili a celkovo tých prvých päť minút si nemyslím, že bolo úplne ideálnych, ale potom sa hra vyrovnala a dostali sme sa do šancí, hlavne po tom inkasovanom góle, kde urobili hrúbky pri napádaní a súper to potrestal, kde bolo v podstate prečíslené štyri na dva,“ povedal Somík

V ďalšom striedaní mali Martinčania dve vyložené šance, ktoré sa však nepodarilo premeniť. „Myslím si, že aj tam bola možnosť so zápasom predsalen niečo urobiť. Čo sa týka tretej tretiny, hlavne od desiatej minúty, myslím, že súper veľmi dobre bránil stredné pásmo, snažili sme sa to prekonať, čo sme neurobili veľmi ideálne. Tých posledných päť minút bola hra tak otvorená, že po ďalšej chybe sme pustili súpera do prečíslenia a myslím si, že tým tretím gólom si poistili víťazstvo. V závere sme sa snažili urobiť aspoň pásmo, ale Michalovce dobre bránili, prišlo tam vylúčenie, ktoré nám zmarilo akúkoľvek príležitosť ešte so zápasom niečo urobiť, nedalo sa ani zahrať power play, ani nič podobné,“ dodal asistent trénera HK Martin.

Podľa brankára Martina, Branislava Bernáta, bol zápas proti Michalovciam aj z jeho pohľadu veľmi nepríjemný.

Vyjadrenie brankára HK Martin, Branislava Bernáta:

V piatok 14. decembra 2018 sa Martinčania postavia proti Trnave. Zápas sa začína o pol šiestej večer. V nedeľu 16. decembra 2018 na nich čaká zápas na domácej pôde so Spišskou Novou Vsou o piatej podvečer.

Zdroj: TASR, Oľga Roháľová

Laska na dedine, Stavanie máju, svadobné zvyky, či ľúbostná poradňa. Múzeum slovenskej dediny priblíži tému lásky na slovenskom vidieku

Tradičná dedinská etiketa prikazovala, aby láska bola skromná. Nesmela byť okázalá, ani sa nemala prejavovať …