piatok - 26. apríla, 2024
, Tipsport liga: MsHK Žilina zdolal v 10. kole Košice
Ilustračné foto

Tipsport liga: MsHK Žilina zdolal v 10. kole Košice

V desiatom kole hokejovej Tipsport ligy (TL) hráči MsHK DOXXbet Žilina zdolali Košice 4:3 pp a sn.

Úvodné minúty patrili Žilinčanom, ale z tlaku nič nevyťažili. Hostia sa potom začali viac presadzovať v útoku a v 11. min to vyjadrili aj gólom, keď pri signalizovanom vylúčení prestrelil Horčičku z ľavého kruhu Šoltés. Vedenie však hosťom nevydržalo dlho a o dve minúty ho stratili, keď sa dvakrát po prihrávkach Hvilu presadil český krídelník Beránek. Žilinčania v druhej tretine nepoľavili a s lídrom tabuľky hrali vyrovnanú partiu. Nevyužili síce presilovku v úvode tretiny, ale podávali výborný tímový a obetavý výkon. Hostia sa snažili o vyrovnanie. Blízko k nemu a k hetriku bol Šoltés, pred ktorým sa v 45. min. ocitol zvláštne odrazený puk spoza brány, ale Horčička na jeho strelu stihol zareagovať. Košice sa dostávali do tlaku, ktorý zvýraznila aj ďalšia presilovka, ale tú domáci takisto prežili bez ujmy. Vlci sa snažili držať hru potom ďalej od Horčičku, ale v 52. min. sa k puku medzi kruhmi dostal Krajňák a premiérovým gólom v našej najvyššej súťaži vyrovnal na 3:3. Košice mali síce až do záveru riadneho hracieho času navrch, ale domáci už neinkasovali a nasledovalo predĺženie. V ňom sa diali zaujímavé veci až v poslednej minúte, keď najskôr Kafkov teč, ktorý prešiel za Horčičku odpálil spred bránkovej čiary jeden z domácich bekov, a potom Habal chytil príležitosť Podešvu. V samostatných nájazdoch sa presadili za domácich Balej a Rudolf Huna, za hostí iba Netík, a tak vlci porazili lídra tesne 4:3.

Podľa asistenta trénera Žiliny, Aleša Bachánka sa z dvoch bodov tešia, no radšej by boli, ak by získali tri.  „Na zápas sme boli pripravení, vedeli sme, čo chceme hrať a aj sa nám to podarilo dodržať dve tretiny. Dochádzali nám v tretej tretine sily, máme niekoľko chorých hráčov a aj preto sme radi, že nasleduje krátka pauza. Dostali sme zbytočný tretí gól, ale sme radi za to, ako to dopadlo,“ povedal Bachánek.