piatok - 26. apríla, 2024
, V 8. kole Tipsport ligy MsHK Žilina podľahol Nitre
Ilustračné foto

V 8. kole Tipsport ligy MsHK Žilina podľahol Nitre

V zápase 8. kola Tipsport ligy hostila Nitra predposlednú Žilinu. Hostia sa odlepili od dna tabuľky vďaka výhre 6:3 nad Budapešťou. Nitrania, prekvapivo v predošlom kole na domácom ľade nestrelili Liptákom ani gól a prehrali 0:4. MsHK DOXXbet Žilina tentoraz podľahol Nitre 1:4.

Lepší vstup do zápasu mala Nitra. Dvojgólové vedenie zabezpečil Nitranom Rapáč, ktorý dorazil puk po akcii Hrušíka. Domáci sa netešili dlho, pretože už o 39 sekúnd využil presilovú hru Kučný – 2:1. V druhej tretine nevideli diváci príliš pekný hokej. Kombinácie oboch mužstiev boli väčšinou nepresné. Domáci disponovali tromi presilovými hrami, ale ani v jednej si nedokázali vypracovať gólovú príležitosť.  Prvú výraznú šancu na zlomenie zápasu mali domáci v polovici tretej tretiny. Presilovú hru o dvoch hráčov ešte nevyužili, ale pri prevahe o jedného muža už boli úspešní. Po strele Slováka dorážal za Horčičkov chrbát Čaládi – 3:1. Ten istý hráč sa presadil opäť o 58 sekúnd, keď zužitkoval presnú prihrávku od Bučeka a bolo 4:1. Zvyšné minúty už nič podstatné nepriniesli a Nitra zvíťazila 4:1.

„Ťažko je niečo chlapcom vytýkať, hrali na hranici svojich možností. Hrali sme proti silnému súperovi. Škoda nevyužitej šance za stavu 2:1, keď sme to mohli zdramatizovať. Veľakrát sme hrali v oslabení a zápas zlomila jedna z presiloviek. Presilovku piatich proti trom sme ešte ubránili, ale potom prišiel tretí gól Nitry a zápas sa zlomil, „ prezradil tréner Žiliny, Pavel Paukovček.