štvrtok - 30. marca, 2023
, Miro Žbirka a Katarína Knechtová spoločne v Skúške snov. Vypočujte si nový duet

Miro Žbirka a Katarína Knechtová spoločne v Skúške snov. Vypočujte si nový duet

Silueta Mira Žbirku sa stala súčasťou nového umeleckého diela známej českej výtvarníčky Míly Fürstovej, ktorá žije dlhodobo v Anglicku. Grafika vznikla ako základ obalu nového Double Albumu, ktorý Miro Žbirka nedávno dokončil v legendárnom štúdiu č.3 na Abbey Road v Londýne.

Spolupracoval s producentom Robom Cassom a zostavou hviezdnych muzikantov Blair Cunningham (bicie), Robbie McIntosh (gitary), Hamish Stuart (basgitara) a Dean Ross (klávesy), Pears McIntyre (gitary). „Album je už hotový a pripravený na vydanie. Som rád, že sa nám všetko podarilo stihnúť a už čoskoro bude na svete aj so skvelým obalom Míly Fürstovej. Vytvorila výnimočné dielo, ktoré na vinyle vyzerá fantasticky,“ povedal o novom albume a spolu Miro Žbirka.

Svetoznáma výtvarníčka Míla Fürstová, ktorú preslávil aj obal albumu Ghost Stories od Coldplay, zložila nedávno v rozhovore pre český internetový časopis Headliner Mekymu veľkú poklonu: Chris Martin je môj rovesník, ale Meky je pre mňa hviezda. Keď som ja bola malá, on už bol slávny a mal veľké hity!“ Double Album vyjde 5.10. 2018 na 2CD a 2 LP a do života ho spevák spolu so špeciálnymi zahraničnými hosťami uvedie na exkluzívnych koncertoch v Bratislave, Prahe, Hradci Králové a Brne. Skladbu Skúška snov s textom Kamila Peteraja naspieval Miro Žbirka s Katarínou Knechtovou a ide o druhý singel z albumu. Réžie videoklipu sa opäť ujal David Žbirka a produkcie Vojtěch Nedvěd.

Zdroj: Ľuba Svatá, Unviersal Music

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Lukáš Adamec, Lukáš Adamec pripravuje nový album. Prvý singel je už von!

Lukáš Adamec pripravuje nový album. Prvý singel je už von!

O pozornosť vo vodách slovenskej hudobnej scény sa opäť hlási spevák Lukáš Adamec, a to s novou skladbou …