pondelok - 20. mája, 2024
, Vyhraj vstupenky na Krásku a zviera a zaži rozprávkovú nedeľu v Barmuseu

Vyhraj vstupenky na Krásku a zviera a zaži rozprávkovú nedeľu v Barmuseu

Najbližší víkend môžete zavŕšiť v nedeľu 7. októbra o 16-tej detským bábkovým divadlom Kráska a zviera v podaní Divadla na hojdačke. 

S pôvodnou staro-francúzskou témou sa v našich končinách popasovali Pavol Dobšinský, Božena Nemcová i František Hrubín. Dodnes sa dočkala mnohých filmových a divadelných spracovaní. Pre jej nadčasovosť a aktuálnosť sa ju rozhodli inscenovať aj v Divadle na hojdačke.

Základná línia príbehu rozoberá protiklad materiálneho bohatstva s vnútornou chudobou. Blahobyt neprináša automaticky aj bohatstvo duševné. Mladý princ pohŕda urodzenými nevestami pre ich vonkajšiu nepríťažlivosť, hoci vnútorne sú princezné krásne. Preto sa stane zvieraťom, aby sám na sebe prišiel na to, že dobré srdce môže mať aj netvor. Iba vtedy môže jeho kliatba pominúť. Na druhej strane – kráska – dievča z bohatej rodiny je nositeľkou dobra, obetavosti a lásky. Iba vďaka nej sa zviera zmení na človeka.

Predstavenie sa hrá v kombinácii bábkariny s činohrou. Na scéne sa pohybujú metrové javajky, ktoré v striedajú činoherné party a veselé pesničky. Nechýba ani komunikácia s divákmi. Dĺžka predstavenia je 45 min, je určene pre divákov od 3 do 10 rokov.

SÚŤAŽ: Dva lístky na detské bábkové divadlo Kráska a zviera môžu byť tvoje, ak nám na  sutaz@rebeca.sk napíšeš Ktorý je tvoj obľúbený rozprávkový príbeh? Veľa šťastia v žrebovaní! Predstavenie je 7. októbra o 16.00 hod v martinskom Barmuseu.

 

ZDROJ: Turčania.sk, Barmuseum

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Centrum národnej kultúry, Centrum národnej kultúry jubiluje. V Martine sa budú oslavovať tri výročia!

Centrum národnej kultúry jubiluje. V Martine sa budú oslavovať tri výročia!

Pridajte sa k oslavám Dní mesta Martin 2024! Od 14. do 16. júna sa v …