štvrtok - 13. júna, 2024
, Ako to vyzeralo v obývačke Toma Odella? Vypočujete si na novom albume

Ako to vyzeralo v obývačke Toma Odella? Vypočujete si na novom albume

Tom Odell priblížil detaily svojho novo pripravovaného tretieho štúdiového albumu Jubilee Road, ktoré vyjde 12. októbra 2018.

Fiktívny názov, skutočné drámy

Hoci názov albumu môže byť sám o sebe fiktívny, zároveň sa Jubilee Road môže stať Odellovou najúprimnejšou a najosobnejšou spoveďou, ktorou o sebe dáva vedieť svetu. Zabalený do veľkolepých melódií, album sa prelína s reálnymi životnými príbehmi, ktoré Tom zažil počas obdobia, keď žil so svojou priateľkou v londýnskom dome.

Aby zachoval súkromie susedov, nazval ulicu fiktívnym menom, avšak poslucháč je vtiahnutý do skutočných drám, ktoré Odell vo svojich piesňach vykresľuje. Od prvej skladby Jubilee Road, kde farbisto opisuje miestnu komunitu cez opitých gamblerov v lokálnych krčmách v piesni Queen Of Diamonds, až k takmer neznesiteľne horko-sladké oslave v skladbe Wedding Day.

Inšpirovali ho životy okolia

Hoci má britský pesničkár len 27 rokov, Jubilee Road sa ľahko môže stať výrazným míľnikom v jeho hudobnej kariére. Ukazuje totiž Odella ako multitalentovaného umelca, ktorý si sám drží kontrolu nad celou svojou tvorbou. Nielen písanie, spievanie a hranie na klavír vo všetkých desiatich nových skladbách, ale aj prevzatie záštity nad celou produkciou albumu dáva tušiť, že budúcnosť má vo svojich rukách.

Ako sám Tom Odell dodáva: „Napísal som tento album v dome na tichej terasovitej ulici vo východnom Londýne. Vo svojich textoch som sa nechal inšpirovať životmi priateľov, s ktorými som sa tam zblížil. Natočil som takmer všetky skladby vo svojej obývačke, a keď ich teraz počúvam pozornejšie, stále môžem počuť hlasy z televíznej šou, ktorú si púšťal môj starý sused vedľa v izbe. V niektorých okamihoch počujem v nahrávkach aj hlasy detí, hrajúcich futbal vonku na ulici a kroky mojej priateľky, prechádzajúci sa po drevenej podlahe v poschodí nado mnou. Už tam nebývam, môj život sa dosť zmenil, ale nikdy na toto obdobie nezabudnem a dúfam, že si užijete počúvanie môjho nového albumu tak, ako som si ho ja užíval pri jeho tvorbe. „

Zdroj: Sonymusic

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

, Tomy Kotty je späť. Novinka Spálňa sôch je však viac, než len predzvesť nového albumu

Tomy Kotty je späť. Novinka Spálňa sôch je však viac, než len predzvesť nového albumu

Priznáva, že dostať sa z bludného kruhu závislosti mu pomohla aj láska k hudbe. Boli …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *