sobota - 13. apríla, 2024
, V Žiline obnovujú dopravné značenie
Foto ilustračné

V Žiline obnovujú dopravné značenie

Na žilinských komunikáciách od apríla obnovujú vodorovné a zvislé dopravné značenie. Cesty, ktoré patria pod správu mesta, tak majú vynovené vodiace i deliace čiary, pribudli na nich tiež plošné znaky.

Nové dopravné značenie vzniklo aj v pešej zóne, vyznačili sa čiary na ihriskách na sídliskách Solinky a Vlčince. Aktuálne sa dokončuje zvýraznenie priechodov pre chodcov i značenie cyklotrás. Podľa hovorkyne mesta Barbory Zigovej obnova dopravného značenia v Žiline si vyžiada investíciu takmer 123.000 eur.

„Tieto práce pre nás zabezpečuje spoločnosť Saroute, s.r.o., ktorá bola úspešným uchádzačom vo výberovom konaní. Verejným obstarávaním došlo k úspore finančných prostriedkov približne o 35 percent oproti predchádzajúcej zmluve so spoločnosťou Žilinské komunikácie, a.s. Nezanedbateľným faktom je aj skutočnosť, že sa rýchlejšie realizuje obnova vodorovného dopravného značenia,“ vysvetlil vedúci odboru dopravy mesta Žilina Peter Rolko.

Nový dodávateľ podľa neho navyše veľmi operatívne reaguje na najrozličnejšie požiadavky týkajúce sa osadenia a vyznačenia dopravného značenia, ktoré mu žilinská radnica zadáva, čím sa výrazne skrátil čas inštalácie značenia oproti minulému obdobiu. Zatiaľ sa podarilo obnoviť 90 percent úsekov ciest. Do konca letných prázdnin by sa mali ešte vyznačiť parkovacie boxy na žilinských sídliskách. Mesto do plánu opráv zaradilo aj požiadavky obyvateľov.

„Na základe oprávnených podnetov od našich občanov sme doplnili na cesty niekoľko dôležitých dopravných prvkov. Do neprehľadných úsekov na križovatkách sme napríklad osadili zrkadlá a na nebezpečné úseky sme nainštalovali spomaľovacie prahy. Tieto opatrenia prispejú k zlepšeniu, no predovšetkým k zvýšeniu bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky v našom meste,“ uviedol žilinský primátor Igor Choma.

Zdroj: TASR

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Môj sen, Projekt Môj sen inšpiroval deti z Bambusiek vyjadriť sa štetcom na plátno

Projekt Môj sen inšpiroval deti z Bambusiek vyjadriť sa štetcom na plátno

Napriek tomu, že sa narodili do vylúčenej rómskej komunity, deti z lokality Bambusky – Martin …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *