sobota - 18. mája, 2024
, Ako zodpovedne nakladať s odpadom? Mesto Žilina učí deti k zodpovednosti
Foto: Ilustračné/Pixabay.com

Ako zodpovedne nakladať s odpadom? Mesto Žilina učí deti k zodpovednosti

Žilinská samospráva sa dlhodobo snaží aplikovať ekologické princípy do všetkých oblastí svojej pôsobnosti. Na budúci týždeň sa v duchu tejto filozofie zameria na ekovýchovu detí.

Odbor životného prostredia Mestského úradu v Žiline organizuje zážitkový program Zberný dvor pre žiakov 2. – 6. ročníka základných škôl. Cieľom podujatia, ktoré počas dvoch dní navštívi spolu 840 detí, je zaujímavým spôsobom motivovať školákov k zodpovednému nakladaniu s odpadom a ochrane životného prostredia.

Akcia sa bude konať 17. – 18. októbra 2019 v čase od 8.30 hod. do 12.00 hod. vo veľkej sále mestského úradu. Okrem detí zo Žiliny sa to, ako správne triediť odpad a chrániť prírodu, dozvedia aj žiaci z Rajeckej Lesnej, Tepličky nad Váhom či Rosiny. Spestrením podujatia bude spevák a spisovateľ Branislav Jobus, ktorý hudbou uvedie knihu Zberný dvor a odohrá koncert na recyklovaných nástrojoch so svojou skupinou Vrbovskí víťazi.

„Teší ma, že v meste do praxe zavádzame atraktívne novinky, ktoré reagujú na celospoločenské výzvy. Životné prostredie je téma, ktorá spája všetky generácie. Viesť deti ku ekologickej zodpovednosti od ranného veku považujem za nesmierne dôležité,“  uviedol primátor Žiliny Peter Fiabáne.

Každá škola, ktorá sa zúčastní zážitkovej ekovýchovy, dostane do daru niekoľko exemplárov publikácie Zberný dvor. Aktivitu podporila Organizácia zodpovednosti výrobcov NATUR-PACK, ktorá financuje triedený zber na území mesta Žilina.

Zdroj: Vladimír Miškovčík, hovorca mesta Žilina

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Centrum národnej kultúry, Centrum národnej kultúry jubiluje. V Martine sa budú oslavovať tri výročia!

Centrum národnej kultúry jubiluje. V Martine sa budú oslavovať tri výročia!

Pridajte sa k oslavám Dní mesta Martin 2024! Od 14. do 16. júna sa v …