sobota - 22. júna, 2024
, Jožo Ráž mieri pištoľou na uneseného novinára a vyzýva k deratizácii

Jožo Ráž mieri pištoľou na uneseného novinára a vyzýva k deratizácii

Únos, ozbrojení maskovaní muži či Jožo Ráž, ako mieri pištoľou na kľačiacich novinárov… Aj toto môžete vidieť v najnovšom klipe kapely Elán s názvom Bulvárne krysy. Ako samotný názov napovedá, tento najnovší počin je zrejme akousi pomstou bulvárnym médiám.

Napríklad ešte v roku 2018 Nový Čas nafotil Joža Ráža s v spoločnosti prokurátorky Márie Trstenskej, ktorá dozorovala kauzy Mariána Kočnera, pričom sa ho počas pojednávania zastávala, za čo ju napomenul aj sudca. Spomína sa aj v Kočnerovej Threeme. Rážovi sa teda očividne nepáči, keď bulvár informuje o jeho súkromí.

V časoch, keď sa rieši vražda novinára, s ktorou sa spájajú korupčné politické kauzy obludných rozmerov, je však takéto video dosť nešťastný pokus. Nuž, zrejme si niekto povedal, že aj zlá reklama je reklama, pričom neprihliadal na to, že takéto video môže nepriamo podporovať neprimerané jednanie voči novinárom…či už bulvárnych alebo serióznych, mienkotvorných médií.

Vo videu môžete vidieť, ako redaktori bulvárneho plátku fotografujú Ráža a následne publikujú príspevky so zavádzajúcimi kričiacimi titulkami… Na tom zatiaľ nie je nič zlé, mnohí si zrejme povedia, že bulvárne médiá nemajú hranice a často v honbe za senzáciou strpčujú známym osobnostiam život. Avšak až do momentu, kým sa vo videu neobjavia ozbrojení maskovaní muži, ktorí redaktorov unesú, pričom jedného z nich aj fyzicky napadnú. To všetko po predošlom zvolení samotného Joža Ráža, ktorý vo videu dáva pokyn na takúto akciu v znení: „Je najvyšší čas na deratizáciu.“

Následne unesení redaktori kľačia na zemi s vrecami na hlavách, pričom za nimi stoja muži so samopalmi. V závere Ráž s Patejdlom a Balážom vojdú do miestnosti a na redaktorov namieri pištoľ. Vtom Vašo Patejdl nastrieka z hračkárskej pištole do tváre redaktora vodu a hudobníci sa začnú smiať.

Na konci si môžete prečítať aj písomný oznam, v ktorom stojí, že tvorcovia si vážia osoby pracujúce v médiách, ktoré prinášajú relevantné informácie a skladba s videom sú namierené výlučne voči bulvárnym médiám, ktoré nemajú so serióznu žurnalistikou nič spoločné. Čo hovoríte na takéto „vyjednávanie si účtov“ v podobe popravy? Najmä v období, keď sa krajina ešte spamätáva z  vraždy nevinného novinára a jeho snúbenice.

Zdroj: tp

 

tatiana paučinová

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

BuranoWski, BuranoWski prichádza s jednoduchým posolstvom – Ži

BuranoWski prichádza s jednoduchým posolstvom – Ži

Tomáš Buranovský a.k.a BuranoWski sa hlási s novou skladbou Ži. „ Často krát sa v …