streda - 19. júna, 2024
, Automobilka v Tepličke nad Váhom otvorila zdravotné stredisko na prevenciu chorôb z povolania

Automobilka v Tepličke nad Váhom otvorila zdravotné stredisko na prevenciu chorôb z povolania

Výrobný závod v Tepličke nad Váhom otvoril vlastné zdravotné stredisko priamo v areáli závodu v Tepličke nad Váhom. Stredisko má slúžiť na prevenciu chorôb z povolania.

Koho stredisko zamestnáva?

Stredisko je vybavené zariadeniami na ultrazvukovú terapiu, elektroliečbu, laserovú terapiu, selektívnu rádiofrekvenčnú terapiu, terapiu rázovou vlnou a vodoliečbu horných končatín. „Budú tu pôsobiť pracovný a rehabilitačný lekár, zamestnanec poskytujúci prvú pomoc a dvaja fyzioterapeuti,“ uviedol vedúci oddelenia komunikácie a vzťahov s verejnosťou KMS Dušan Dvořák.

Personál strediska bude v plnej prevádzke schopný denne vybaviť 25 lekárskych prehliadok vo vzťahu k práci aj 140 preventívnych cvičení a plniť tak hlavný zámer strediska, ktorým je predchádzanie zdravotným problémom vzniknutým v súvislosti s prácou.

„Neustále sa snažíme zlepšovať starostlivosť o našich zamestnancov, ktorí sú vďaka snahe a odhodlaniu kľúčom k úspechom spoločnosti. Je pre mňa veľkou cťou otvárať nové zdravotné stredisko, ktoré bude slúžiť predovšetkým na prevenciu zdravotných problémov v súvislosti s prácou,“ povedal prezident a výkonný riaditeľ automobilky Dae-Sik Kim.

Primárnou cieľovou skupinou zdravotného strediska sú zamestnanci automobilky pracujúci na rizikových pozíciách vystavení hluku, vibráciám a fyzickej záťaži. Budú im poskytované bežné fyzioterapeutické cvičenia s pomôckami, ako sú fitlopty, balančné podložky, overball lopty a iné.

„Pokiaľ ide o terapie, k dispozícii je ultrazvuková, selektívna rádiofrekvenčná terapia, laserová terapia, ako aj terapia rázovou vlnou, elektroliečba a vodoliečba horných končatín. Terapie vybrané odborným garantom pracovnej zdravotnej služby MUDr. Viliamom Bršiakom pomáhajú pri odstránení bolestí a zápalov, prekrvení tkanív, regenerácii svalov, šliach, tkanív a kĺbov,“ priblížil vedúci oddelenia komunikácie a vzťahov s verejnosťou.

Prevencia bude zameraná na najviac ohrozované časti tiel

Patria sem horné končatiny, spodná a horná časť chrbta. Jednotlivé zdravotné problémy budú posudzované odborníkmi individuálne podľa diagnózy. Odborníci zdravotného strediska budú podľa Dvořáka taktiež zdôrazňovať dôležitosť pravidelného cvičenia, získania správnych návykov, posilnenia oslabených svalov či správneho držania tela, čo si bude vyžadovať spoluprácu zamestnancov spoločnosti.

Výstavba nového zdravotného strediska KMS vyplynula z potreby priestorov na preventívne cvičenia pre zamestnancov ešte v roku 2017. So stavebnými prácami sa začalo vo februári tohto roka. Kolaudácia priestorov sa uskutočnila 26. júla. „Od 17. augusta sa budova oficiálne otvára na používanie, pričom pracovný lekár je v nových priestoroch strediska zamestnancom k dispozícii už teraz,“ uzavrel Dvořák.

Zdroj: TASR

Foto: KMS

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Detská nedeľa, Detská nedeľa v Múzeu slovenskej dediny bude dňom plný hier a zábavy!

Detská nedeľa v Múzeu slovenskej dediny bude dňom plný hier a zábavy!

Deň plný hier a zábavy – aj taká bude Detská nedeľa 2. júna 2024 v …