pondelok - 27. mája, 2024
, HK Martin si poradil so Šumperkom a vyhral svoj štvrtý zápas v rade
Ilustračné foto

HK Martin si poradil so Šumperkom a vyhral svoj štvrtý zápas v rade

Hokejisti Martina vyhrali už štvrtý prípravný zápas v rade. V slovensko-českej konfrontácii Martinčania zdolali tím Draci Šumperk 3:0.

Šumperk v minulej sezóne skončil v II. českej lige, jej moravskej časti, na druhom mieste. Tréner HK Martin Róbert Spišák víťazstvá zatiaľ nepočíta, keďže ide o prípravné zápasy, ale výhra aj napriek tomu vždy poteší.

„Čakali sme, že príde súper, ktorý bude vedieť meniť rytmus, herný systém počas zápasu, a to sa aj stalo. Boli situácie, kedy sme nevedeli zareagovať na súpera hneď, ale neskôr sme sa po tejto stránke zlepšili. Dokázali sme vedenie udržať, resp. zvýšiť  a myslím, že za bojovnosť sme si určite zaslúžili vyhrať „, povedal Spišák.

Podľa slov asistenta trénera HK Martin, Radovana Somíka, zápas Martinčanov preveril najmä po taktickej stránke.

„Hrali aktívne, snažili sa nás napádať. V prestávke sme si tieto situácie vysvetlili, reakcia bola okamžitá, hra sa zlepšila pomerne rýchlo. Čo sa týka zloženia formácií, stále je to živý proces. Viacerí hráči sú už spolu štvrtý zápas, k veľkým zmenám v zloženiach neprichádza. Určite sa ale zmenám nevyhýbame, keďže tu máme veľa mladých hráčov. Najmä týchto hráčov potrebujeme vidieť v príprave, nakoľko sa nám už pomaly blíži začiatok súťaže. Potom sa už pôjde na ostro, dovtedy potrebujeme vidieť čo v chalanoch je“, prezradil Somík.

V utorok, 21. augusta o 17.00 hod. čaká na Martin súper z Liptovského Mikuláša a vo štvrtok, 23. augusta o 18.00 hod. sa postaví proti Detve.

Foto, video: FB/HK Martin, Oľga Rohaľová

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Noc múzeí a galérií, Noc múzeí a galérií v SNM v Martine ponúkne špeciálny program v troch múzeách. Všetky môžete navštíviť na jednu vstupenku!

Noc múzeí a galérií v SNM v Martine ponúkne špeciálny program v troch múzeách. Všetky môžete navštíviť na jednu vstupenku!

Netradičná noc plná nových poznatkov, aktivít i zábavy čaká všetkých, ktorí zavítajú do Slovenského národného …