pondelok - 22. apríla, 2024
, Dolný Kubín: Občania v mestskej časti Mokraď sa na cintorín dostanú bezpečne

Dolný Kubín: Občania v mestskej časti Mokraď sa na cintorín dostanú bezpečne

Začiatkom augusta boli dolnokubínskou radnicou zahájené práce na rekonštrukcii existujúcich terénnych schodov smerujúcich ku cintorínu v mestskej časti Mokraď.

Celková dĺžka rekonštruovaných schodov je viac ako 67 metrov, ktoré zostanú zachované v ich pôvodnej polohe a upraví sa len usporiadanie jednotlivých stupňov s doplnením medzipodest. V rozpočte mesta je na tieto práce vyčlenených 38 tisíc eur.

„Dôvodom rekonštrukcie schodov smerujúcich ku cintorínu bol ich už nevyhovujúci stav a možnosť, že by sa tam mohol niekto zraniť. Aj preto sme sa rozhodli pristúpiť k ich oprave, keďže nám ide hlavne o bezpečnosť občanov a návštevníkov cintorína,“ vysvetlil  vedúci odboru dopravy, miestneho hospodárstva a cestovného ruchu na Mestskom úrade v Dolnom Kubíne, Miroslav Kosmeľ.

Podľa neho bude nový kryt schodov z pohľadového betónu, ktorý bude zdrsnený brúsením a ošetrený ochrannou emulziou s protišmykovými vlastnosťami. V rámci rekonštrukcie bude tiež vymenené pôvodné zábradlie za nové s výškou 1,1 metra a bude ukotvené do betónových pätiek. Okrem toho dolnokubínska samospráva v rámci väčších opráv realizovala v mestskej časti Medzihradné celoplošnú opravu chodníka na ulici Martina Hamuljaka v dĺžke približne 200 metrov.

„Na tomto chodníku sa jednalo o vybúranie poškodeného povrchu a položenie asfaltobetónu v hrúbke 50 mm. Práce pozostávali aj z výmeny poškodených obrubníkov vrátane bezbariérovej úpravy v mieste vjazdov k rodinným domom a na koncoch chodníka,“ doplnil na záver Kosmeľ.

Vyjadrenie vedúceho odboru dopravy, miestneho hospodárstva a cestovného ruchu na Mestskom
úrade, Miroslava Kosmeľa:

 

Zdroj: mesto Dolný Kubín

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Na Bystričku, Križovatka I/65 s ulicou Na Bystričku bude bezpečnejšia

Križovatka I/65 s ulicou Na Bystričku bude bezpečnejšia

Na križovatke cesty I/65D v Martine pri obci Bystrička, začala výstavba nového technologického riešenia, ktoré …