nedeľa - 14. júla, 2024
, Basketbalisti Žiliny dnes vyzvú Prievidzu, nováčik doma o body oberá aj favoritov

Basketbalisti Žiliny dnes vyzvú Prievidzu, nováčik doma o body oberá aj favoritov

V Žiline je športom číslo jeden jednoznačne futbal a tamojší MŠK, avšak v prebiehajúcom ročníku sa k slovu stále viac dostáva aj doteraz pomerne odpisovaný basketbal.

Mužský basketbal hrá v žlto-zelenom meste pod značkou PP & TV RAJ Žilina a v sezóne 2017/2018 je nováčikom najvyššej slovenskej súťaže. Žilinčanom patrí momentálne v desaťčlennom pelotóne siedme miesto, pričom za nimi sa nachádzajú Handlová, výber bratislavskej Karlovky a Spišská Nová Ves.

Ako nový tím medzi elitou ale PP & TV RAJ dokáže o body súperov ošklbať predovšetkým v domácom prostredí. Do Žiliny sa po body chodí ťažko, o čom sa presvedčili aj viacerí favoriti. Dnes pricestuje pod Dubeň štvrtá Prievidza a diváci sa majú na čo tešiť.
Zaujímavosťou je, že žilinskí basketbalisti majú v druhej najvyššej súťaži svoj B tím, pričom oba celky žlto- zelených by sa mohli dostať do slovenského pohára, kde postúpia siedmi členovia Extraligy a jeden tím z kvalifikácie.

Žilina má najmladší tím v celej súťaži, pričom za zmienku stojí talentovaný Róbert Rožánek. Má iba 21 rokov, ale patrí medzi najlepších strelcov Extraligy. Klub nedávno opustili americkí legionári, ktorí mali problémy s papiermi, ale tento celok, ktorý je známy vynikajúcou prácou s mládežou, bez väčších problémov dokáže doplniť káder zo svojich zdrojov.

text: Jakub Vaverka / foto: PP & TV RAJ Žilina

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

, MHK Martin opäť bližšie k prvej lige! Bratislavu zdolali s čistým štítom

MHK Martin opäť bližšie k prvej lige! Bratislavu zdolali s čistým štítom

Úspešne dobojované! Sobotné stretnutie MHK Martin s Osmos Bratislava sledovalo podľa oficiálneho záznamu na štadióne …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *