štvrtok - 18. apríla, 2024
, Basketbalistky Ružomberka zdolali francúzskeho vicemajstra
Ilustračné foto

Basketbalistky Ružomberka zdolali francúzskeho vicemajstra

Basketbalistky MBK Ružomberok zvíťazili v prvom osemfinálovom zápase Európskeho pohára FIBA na domácej palubovke nad francúzskym družstvom Tarbes Gespe Bigorre 68:65.

Ružomberčanky mali po úvodnej štvrtine 10-bodové manko, postupne však zlepšili svoju hru, ktorá vygradovala v záverečnej časti. V nej si vypracovali tesný náskok, ktorý napokon udržali a pripravili súperkám prvú tohtoročnú prehru v EP FIBA.

Ružomberčanky nezachytili úvod, po ktorom prehrávali 2:5 a 4:13. Tréner Juraj Suja zareagoval oddychovým časom, ale ani po ňom sa domáce hráčky nevyhli nepresnostiam v obrane i zakončení. Hostkám sa v prvej štvrtine darila streľba spoza oblúka a aj vďaka trom trojkám ju vyhrali o 10 bodov. Druhá štvrtina priniesla presnejšie zakončenie Ružomberčaniek, ktorým sa viackrát podarilo presne zakončiť súčasne s faulom. Aj tretia štvrtina bola vyrovnaná, Ružomberčankám sa v nej viackrát podarilo stiahnuť manko, ale hostky si opäť pomohli presnou streľbou zdiaľky. Ružomberčanky postupne doťahovali a v závere sa dostali aj do náskoku 66:63. Záver v búrlivej atmosfére priniesol drámu, po ktorej domáce zvíťazili o tri body – 68:65.

Podľa trénera MBK Ružomberok, Juraja Suju sú jeho zverenkyne šťastne, že zdolali  francúzskeho vicemajstra. „Naša radosť je o to väčšia, že sa nám to podarilo pred domácim publikom. Ani za nepriaznivého stavu sme to nezabalili a vďaka obetavému výkonu sme zdolali silného súpera. Veríme si a aj keď sa nám nedarí, tak nepodliehame panike. Odvetný zápas bude určite iný, vo Francúzsku to bude oveľa náročnejšie,“ dodal Suja.

Odveta je na programe vo štvrtok 31. januára vo Francúzsku. Víťaz dvojzápasu sa vo štvrťfinále stretne s lepším z dvojice Lyon – Gorzow.

Zdroj: TASR, RTVS

Modré hory akustik, Barmuseum: Modré hory akustik

Barmuseum: Modré hory akustik

Projekt festHUDOBNE pokračuje a druhou skupinou, ktorú si pre vás pripravili v Barmuseu, sú nezameniteľný …