nedeľa - 19. mája, 2024
, Bikeri, pozor! Župa štartuje sériu cyklistických pretekov

Bikeri, pozor! Župa štartuje sériu cyklistických pretekov

Žilinský samosprávny kraj štartuje sériu piatich cyklistických pretekov, ktoré pod hlavičkou Žilinskej ŽUPATOUR 2016 navštívia regióny Turiec, Liptov, Horné Považie, Oravu a Kysuce.

Milovníci MTB pretekov, ktorí si chcú nielen poriadne zašportovať a aktívne tráviť svoj voľný čas, ale zmerať si aj sily s inými bikermi, budú zbierať body do priebežného hodnotenia a bojovať o víťazný pohár i ďalšie hodnotné ceny. „Už desať rokov podporujeme cyklistiku na území nášho kraja, a to najmä prostredníctvom nových cyklochodníkov a značenia viac ako 2 400 km cyklotrás na území Žilinského kraja. Spojiť naše regióny aj cyklopretekmi bolo preto prirodzeným krokom,“ priblížil predseda ŽSK Juraj Blanár. Podľa jeho slov je cykloséria Žilinská ŽUPATOUR určená tým, ktorí si už začiatkom roka zostavujú kalendár cyklosúťaží a netrpezlivo očakávajú štart novej sezóny, ale aj tým, ktorí chcú len tak šliapnuť do pedálov a vychutnať si prekrásnu prírodu a jedinečné zážitky. „Verím, že týchto päť pretekov navštívi čo najviac cyklistov a spoločne si vychutnáme skvelé zážitky,“ doplnil žilinský župan, ktorý sa rovnako chystá do cyklopretekov zapojiť.

Séria odštartuje v druhej polovici apríla v Turčianskych Tepliciach na AGGLU TURIECKAPe. Jún sa bude niesť v znamení Nízkotatranskej MTB Tour v Liptovskej Lužnej a tradičnom AUTHOR ŠKODA bikemaratón Súľovské skaly. Oravskú prírodu a jej cyklotrasy predstaví Oravský cyklomaratón v Dolnom Kubíne, ktorým sa Žilinská ŽUPATOUR 2016 v júli priblíži k svojmu finále. Cyklosériu uzavrie septembrový ISTROFINAL SNEŽNICKÝ MTB maratón. „Teší ma, že Žilinský samosprávny kraj prišiel s návrhom podporiť sériu cyklistických pretekov vo svojich regiónoch. Verím, že myšlienka spoznávania cyklistických trás a prírodných krás v našom kraji sa bikerom zapáči. Podujatí v Žilinskej ŽUPATOUR sa môžu zúčastniť cyklisti všetkých vekových aj výkonnostných skupín. Za organizátorov jednotlivých podujatí Vás srdečne pozývam na Žilinskú ŽUPATOUR a teším sa na stretnutie s Vami na štarte našich akcií,“ dodal koordinátor Žilinskej ŽUPATOUR Slavomír Strečanský.

Lákadlom pre záujemcov, ktorí sa chcú do župnej cyklosérie prihlásiť, je okrem cien a zážitkov i možnosť získať originálny župný cyklodres. Každý pretekár, ktorý absolvuje minimálne štyri z piatich pretekov, získa unikátny dres Žilinskej župy. Podmienkou je okrem dojazdu do cieľa platná registrácia na vybrané preteky v rámci cyklosérie na stránke www.mtbiker.sk/kalendar.

Autor: Lenka Záteková/hovorkyňa ŽSK
Foto: Žilinský samosprávny kraj, pixabay.com

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Centrum národnej kultúry, Centrum národnej kultúry jubiluje. V Martine sa budú oslavovať tri výročia!

Centrum národnej kultúry jubiluje. V Martine sa budú oslavovať tri výročia!

Pridajte sa k oslavám Dní mesta Martin 2024! Od 14. do 16. júna sa v …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *