štvrtok - 23. mája, 2024
, Na cesty vyrazilo dvadsať moderných autobusov SAD Žilina, a.s.

Na cesty vyrazilo dvadsať moderných autobusov SAD Žilina, a.s.

SAD Žilina ako najväčší dopravca v rámci Žilinského samosprávneho kraja neustále inovuje a skvalitňuje svoje služby. Medzi prvými na Slovensku zaviedol satelitný  monitoring vozidiel a centrálny dispečing. Okrem wifi pripojenia, bezpečnostných pásov či tepelného komfortu v nových autobusoch, vás potešia aj praktické aplikácie mojbus a ubian.

SAD Žilina zavádza v autobusovej doprave moderné technológie. Prostredníctvom aplikácie mojbus.sk si budete môcť pozrieť svoj spoj ešte pred odchodom na zastávku. Zistiť sa v predstihu dá aj to, či autobus naozaj ide, či ide načas alebo či náhodou nemešká. Novinkou je aj GPS navigácia v telefóne pre cestujúcich autobusovou dopravou formou aplikácie ubian.sk.

Cestujúci už majú možnosť aj online dobíjať a vybavovať dopravné karty. Z pohodlia svojej obývačky môžete vybaviť všetko, bez nutnosti ísť do klientskeho centra. Taktiež na AS Žiline si budete môcť pozrieť najväčšiu 20 riadkovú LED informačnú odchodovú tabuľu na Slovensku, ktorá poskytuje aktuálne informácie o obchodoch autobusov. Najbližšia podobná je v českých Pardubicích.

Nové autobusy SAD Žilina sú vybavené wifi pripojením, pričom po zaradení týchto najnovších 20 autobusov, bude wifi pre cestujúcich k dispozícií už v 90 autobusoch. Autobusy prinášajú na cesty predovšetkým komfort a to v podobe nezávislého kúrenia a klimatizácie s vykurovaním, ktorá  je po novom prepojená s riadiacim panelom, ktorý zabezpečuje, že po nastavení teploty si autobus sám zapína a vypína nezávisle kúrenie a ovláda tepelný komfort, čo v minulosti zabezpečoval vodič.

Z bezpečnostného hľadiska poskytujú autobusy vyššiu bezpečnosť. Oproti starším typom sú vybavené bezpečnostnými pásmi na každom sedadle pre cestujúcich, na podlahe je protišmyková úprava a dávajú „väčší pozor“ aj na ľudí v bezprostrednej blízkosti autobusu, pretože sú vybavené cúvacími senzormi, čo pri autobusoch nie je bežne používané.

Autobusy majú najmodernejšie motory EURO 6, vďaka ktorým sa podstatne znížili emisie a v súčasnosti sa s nadsázkou dá povedať, že v niektorých mestách sú čističkami vzduchu. Všetky autobusy sú vybavené elektronickým informačným systémom pre označenie smeru, ktoré sú umiestnené na prednej aj bočnej strane vozidla.

Od 7. decembra sú nové autobusy postupne nasadzované do prevádzky na tie najvyťaženejšie linky v Žiline, Martine a Čadci, pričom budú v nepretržitej prevádzke 7 dní v týždni. Okrem ekologických a bezpečnostných výhod zabezpečujú aj vyšší komfort prepravy.

zdroj: sadza.sk

foto: zdroj

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

, ZA: Mesto sa chystá vynoviť Mariánske námestie aj Horný val

ZA: Mesto sa chystá vynoviť Mariánske námestie aj Horný val

Žilinská radnica sa chystá vynoviť Mariánske námestie v historickom centre. Mesto tiež plánuje zrekonštruovať Kamennú …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *