sobota - 18. mája, 2024
, Cieľom MŠK Žilina je prvá šestka a rozvoj mladých hráčov
Zdroj: MSKZILINA

Cieľom MŠK Žilina je prvá šestka a rozvoj mladých hráčov

Futbalisti MŠK Žilina si v nadchádzajúcej sezóne Fortuna ligy dávajú za cieľ dobre odštartovať súťaž a dostať sa čo najskôr dostať do prvej šestky. Voľné miesta po odchádzajúcich oporách plánuje klub zaceliť talentovanými mladíkmi z vlastných zdrojov.

Na predsezónnej tlačovej konferencii sedemnásobného majstra predstúpili pred novinárov okrem športového manažéra Karola Belaníka dvaja noví muži – nový tréner Jaroslav Kentoš a nový kapitán tímu Miroslav Káčer. Žilinčania absolvovali prípravu na novú sezónu v domácich podmienkach a na sústredení v Slovinsku bez európskych pohárových zápasov, ale napriek tomu ich sily preverili výhradne zahraniční súperi. Bilanciu z piatich duelov – dve výhry a tri prehry – neberú v Žiline nijako dramaticky. Do tímu pribudli mladí obrancovia Tevzadze z Gruzínska a Anang z Ghany, do stredu poľa mladý Macedónec Fazlagič. Odchádzajúcich hráčov doplnili talentovaní mladíci z vlastných zdrojov, ktorí zbierali minulé sezóny skúsenosti v 2. lige.

„Šošoni“ mali súťažný ročník odštartovať v sobotu na východe republiky, ale pre epidémiu osýpok v okrese Michalovce zápas odložili. „Zápas s Michalovcami je preložený na neurčitý termín, hľadáme so súperom riešenie, zrejme by sme mohli duel odohrať niekde v polovici augusta, ale čakáme na to, ako dopadnú zápasy našich pohárových zástupcov v Európe a našli vhodný termín,“ prezradil Belaník.

Športový manažér predostrel aj ciele klubu v blížiacej sa sezóne.

„Chceme dobre odštartovať sezónu a dostať sa čo najskôr dostať do prvej šestky, to je primárny cieľ. Vzhľadom na to, že naša 19-tka v minulej sezóne vyhrala ligu aj Československý pohár, prichádza veľa hráčov z tohto talentovaného ročníka do prípravy A-mužstva. Postupne ich chceme etablovať a dať im priestor, chceme aby naberali skúsenosti. Napĺňame tak našu koncepciu a filozofiu, ktorú sme si zadefinovali v minulých rokoch,“ prezradil Belaník, ktorý vyzdvihol aj dobrú prácu klubu na prestupovom trhu.

Začína sa nové obdobie, buduje aj nový tím

Veľa hráčov z toho predošlého odišlo a tím sa snaží vybudovať mužstvo, ktoré bude v najbližších dvoch – troch rokoch úspešné. Podľa trénera chcú rozvíjať jednotlivcov a motivovať tak aj ďalších hráčov v mládežníckych tímoch, aby videli, že aj ich práca v mladom veku má zmysel a že majú šancu byť raz v A-tíme. „Ciele sú primerané ku kvalite kádra, ktorú máme. Tá sa ešte môže meniť, pretože potrebujeme posilniť stopérsky post a krídelné priestory. Záujem prestúpiť a posunúť sa inam oznámil Michal Škvarka, aj preto sme pristúpili k zmene kapitána, ktorým bude Miroslav Káčer. Michal však ostáva v tíme, má stále platnú zmluvu a počítame s jeho službami,“ prezradil tréner MŠK.

Zdroj: TASR

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Centrum národnej kultúry, Centrum národnej kultúry jubiluje. V Martine sa budú oslavovať tri výročia!

Centrum národnej kultúry jubiluje. V Martine sa budú oslavovať tri výročia!

Pridajte sa k oslavám Dní mesta Martin 2024! Od 14. do 16. júna sa v …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *