sobota - 2. decembra, 2023
, Martin podporí zbor Cantica Collegium musicum mimoriadnou dotáciou

Martin podporí zbor Cantica Collegium musicum mimoriadnou dotáciou

Martinský spevácky zbor Cantica Collegium musicum, ktorý je aktuálnym víťazom Svetovej zborovej olympiády (World Choir Games) v kategórii sakrálna muzika, dostane mimoriadnu dotáciu 9900 eur z mestského rozpočtu. Rozhodli o tom poslanci na tohtotýždňovom zasadnutí mestského zastupiteľstva (MsZ).

Občianske združenie Cantica Collegium musicum Martin požiadalo mesto o navýšenie financií na nákup kostýmov pre členov zboru.

„Vedenie mesta pripravilo návrh na presun finančných zdrojov v rámci rozpočtu, aby mohli byť prevedené ako mimoriadna dotácia pre Cantica Collegium musicum. Reprezentujú mesto Martin, ale aj Slovensko. Cez víkend vyhrali medzinárodnú olympiádu zborového spevu v južnej Afrike. Naposledy dostali dotáciu na nové kostýmy pred 15 rokmi, takže sme schválili 9900 eur,“ uviedol zástupca primátora mesta Martin Imrich Žigo.

Predseda kultúrnej komisie martinského MsZ Martin Lechan zopakoval, že spevácky zbor mesto reprezentuje a robí mu dobré meno. Kultúrna komisia podporovala jednotlivé projekty Cantica Collegium musicum každý rok. „Ich žiadosť bola u nás už dlhšie obdobie a keďže sme nechceli vyčerpať bežné prostriedky komisie, ktoré boli určené na viacero podujatí a programov, využila Cantica možnosť mimoriadnej dotácie na kostýmy,“ dodal Lechan.

Zdroj: TASR

Prečítajte si aj: Stanislav Škorňa: Siahli sme na vrchol svojich schopností

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

MHA Martin, Tri zápasy tri výhry. Hokejisti Martina si poradili s kvalitným súperom zo Senice

Tri zápasy tri výhry. Hokejisti Martina si poradili s kvalitným súperom zo Senice

V zápase tretieho kola 2. hokejovej ligy Martin hostil tím Senice vyskladaný z hráčov, ktorí …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *