sobota - 18. mája, 2024
, Čo majú Na srdci Slza a Celeste Buckingham?

Čo majú Na srdci Slza a Celeste Buckingham?

Jedna z najpopulárnejších českých popových kapiel Slza spojila svoje sily s našou vynikajúcou speváčkou Celeste Buckingham a vznikol tak pôsobivý československý duet s názvom Na srdci, ktorý má veľké predpoklady nadviazať na úspešné československé duety posledných rokov.

Emotívna pieseň, ktorá pochádza z vydareného albumu Holomráz, dokresľuje skvelo spracovaný slow motion videoklip v réžii Radima Věžníka. Už za pár dní budú môcť fanúšikovia kapely počuť túto pieseň aj naživo, pretože Slza vyrazí na svoje prvé halové turné, ktoré odštartuje 28. februára v brnianskej hale Vodova. Okrem nových skladieb na návštevníkov čaká detailne prepracovaná vizuálna show.

Na srdci je po Létu lásky druhou piesňou, v ktorej Slza oslovila k spolupráci ďalšieho interpreta. Tentokrát sa ním stala jedna z najlepších slovenských speváčok súčasnosti Celeste Buckingham, ktorej skladba Crushin‘ My Fairytale sa umiestnila v prestížnej hitparáde Billboard a rovnako získala nomináciu v MTV Europe Music Awards za najlepší český/slovenský výkon a pred pár týždňami vydala svoj nový album Bare. Autorom textu skladby Na srdci je dvorný textár Slzy Ondřej Ládek a o prebásnenie slovenskej časti sa postarala pesničkárka Mirka Miškechová.

Skladba Na srdci je o rozchode dvoch ľudí, ktorí sa snažia svoj vzťah ukončiť tak, aby v ich mysliach zostal ako krásna spomienka. Príbeh je zobrazený prostredníctvom ich spomienok a má otvorený koniec, takže divák má v jeho výklade voľnú ruku. „Hlavná dejová línia videoklipu sa odohráva na terapeutickom sedení a nakrúcala sa v slow motione, aby sa následne docielilo temnej a surovej nálady scén. A to vyzerá tak, že sa všetko nakrúca do pesničky, ktorá je v dvojnásobne zrýchlenom tempe vrátane spievania. Keď sme takto museli spievať a počúvať skladbu celý deň, vyzeralo to, že budeme všetci musieť vyhľadať terapiu aj v skutočnosti,“ komentuje so smiechom Petr Lexa a Lukáš Bundil vznik klipu.

„Jedná sa o textovo aj hudobne silnú skladbu, naviac vo formáte česko-slovenského duetu. Rovnako u samotného klipu sme nechceli nič obyčajné. Preto sme Petra a Celeste zasadili do prostredia kruhovej párovej terapie, kde naplno prebehne ich názorový stret,“ doplňuje autor pôvodného námetu a režisér Radim Věžník.

 

, Čo majú Na srdci Slza a Celeste Buckingham?

Klip sa nakrúcal prevažne na Hradčianskom námestí v nádherných reprezentačných priestoroch Martinického paláca, kam verejnosť bežne nemá prístup. Deň nakrúcania exteriéru bol v tej dobe jediným dňom, kedy v Prahe snežilo, čo perfektne podporilo celkovú atmosféru videoklipu.

,,Prácu na tejto úžasnej piesni som si veľmi užila, a to ako v štúdiu, tak aj počas samotného nakrúcania videoklipu. O to viac sa teším, keď si duet so Slzou budem môcť zaspievať naživo. Prvá príležitosť bude Holomráz Tour 2018, v rámci ktorého vystúpim na koncerte v Prahe, Brne a Ostrave, “ dodáva na záver Celeste Buckingham.

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Angelus Fest, Benefičný Angelus Fest predstavil nové miesto konania a kompletnú zostavu kapiel 4. ročníka

Benefičný Angelus Fest predstavil nové miesto konania a kompletnú zostavu kapiel 4. ročníka

Prvý jún nebude len sviatkom všetkých detí, ale aj fanúšikov metalu a rocku v Banskej …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *