piatok - 1. decembra, 2023
, D. Kubín: Centrálne námestie žije sviatočnou atmosférou
Dolnokubínske vianočné trhy sú v znamení tradícií.

D. Kubín: Centrálne námestie žije sviatočnou atmosférou

Blížiaci sa čas Vianoc pripomínajú obyvateľom a návštevníkom najväčšieho oravského mesta tradičné Vianočné trhy, ktoré sa konajú aj počas štvrtka 13. decembra na dolnokubínskom Hviezdoslavovom námestí.

Mestské kultúrne stredisko pripravilo bohatý kultúrny program, ktorý sa začína od 15.00 hodiny. Na návštevníkov trhov čaká 20 stánkov s tradičným vianočným tovarom aj stánky s občerstvením. Keďže sme sa zapojili do celoslovenského projektu Slovensko spieva koledy, kde v jeden deň, jednu hodinu si na celom Slovensku zaspievame päť známych kolied. Preto pozývame všetkých, príďte si vychutnať sladké čaro vianočných kolied a piesní v spoločnosti svojich priateľov a známych do centra mesta,“ pozýva riaditeľka Mestského kultúrneho strediska, Jana Greššová.

Okrem stánkov s remeslami a vianočnými dobrotami, ponúknu trhy aj produkty z dielní domácich majstrov, remeselníkov, cukrárov a pekárov. Nebudú chýbať rôznorodé inšpirácie na vianočné darčeky v podobe textilných, hlinených, keramických či drevených výrobkov. Taktiež tam návštevníci nájdu aj vianočné ozdoby na stromček, stôl či ručné výrobky. „Gazdinkám ponúkneme potrebné ingrediencie na pečenie, ale aj hotové medovníčky. Atmosféru sviatkov doplnia voňavé maškrty, čerstvé pečené koláče, pagáče, vianočné oplátky, ale aj pečená klobáska či mäso. Na zahriatie nesmie chýbať domáca medovinka, varené vínko a vianočný punč od nášho pána primátora,“ priblížila Greššová.

Na podujatí vystúpia dolnokubínske folklórne súbory, deti zo základných škôl, základných umeleckých škôl či hostia programu. Kultúrny program bude spestrený aj o ochutnávku tradičných jedál, ktorá začína o 16.00. Organizátori vyzývajú všetkých účastníkov vianočných trhoch, aby si počas podujatia dávali pozor na osobné veci a dbali na svoju bezpečnosť.

Zdroj a foto: mesto Dolný Kubín

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

MHA Martin, Tri zápasy tri výhry. Hokejisti Martina si poradili s kvalitným súperom zo Senice

Tri zápasy tri výhry. Hokejisti Martina si poradili s kvalitným súperom zo Senice

V zápase tretieho kola 2. hokejovej ligy Martin hostil tím Senice vyskladaný z hráčov, ktorí …