streda - 22. marca, 2023
, Kapela Dave Brannigan začala viac experimentovať a vydáva nové EP

Kapela Dave Brannigan začala viac experimentovať a vydáva nové EP

Dave Brannigan, indie-rocková formácia zo Žiliny, je už známa svojimi úspechmi, keď reprezentovala Slovensko na jednom z najväčších hudobných a kultúrnych festivalov v Európe, festivale Sziget. 

Momentálne kapela vydáva EP s názvom „Brannigan“. Sú na ňom skladby, ktoré zložila od vydania svojho debutu. Hudobne si Dave Brannigan stále drží svoj špecifický zvuk, no oproti albumu začali viac experimentovať s klávesmi. Prekvapením sú aj nečakané zmeny tempa a sofistikovanejšie aranžmány. V obehu sú tak prvé dve skladby  A Wish a Down The Street. Naplánované sú ešte dve skladby, ktoré budú uverejnené 10. a 24. februára.

A Wish je po Stuck in the sky v poradí druhou pokojnou skladbou kapelnej tvorby. „Touto piesňou opisujeme depresívne životné pocity, ale aj to, ako sa s nimi popasovať,“ hovorí gitarista ,spevák a tvorca textu Dušan Škunda. Nosičom hlavnej melódie je vokál, ktorý pri jemne zasnenom zvuku v pozadí dostáva väčší priestor. V nahrávke je použitý zaujímavý kontrast “žblnkajúceho“ klávesu a silno skreslenej elektrickej gitary.

Ďalšia vydaná pieseň, Down The Street je energickejšia. „V tejto skladbe sa dievča snaží zachrániť chlapca a upozorniť ho na chyby, ktoré koná,ale už zrejme neskoro prejavuje záujem a odpoveď z druhej strany je negatívna,“ predstavuje pieseň druhý spevák a skladateľ piesní Erik Cingel. Pri počúvaní tejto skladby zaskočí štruktúra a taktiež nečakané zmeny tempa.

Po vydaní EP čaká na Dave Branniganséria koncertov, ktoré odohrajú spolu s mladou energickou kapelou Post-hype. Naplánované sú koncerty v Žiline, Prešove, Trenčíne či Bardejovena ktorých zaznejú aj ich najnovšie songy.

Zdroj: DB

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Lukáš Adamec, Lukáš Adamec pripravuje nový album. Prvý singel je už von!

Lukáš Adamec pripravuje nový album. Prvý singel je už von!

O pozornosť vo vodách slovenskej hudobnej scény sa opäť hlási spevák Lukáš Adamec, a to s novou skladbou …