sobota - 15. júna, 2024
, Kapela Dave Brannigan začala viac experimentovať a vydáva nové EP

Kapela Dave Brannigan začala viac experimentovať a vydáva nové EP

Dave Brannigan, indie-rocková formácia zo Žiliny, je už známa svojimi úspechmi, keď reprezentovala Slovensko na jednom z najväčších hudobných a kultúrnych festivalov v Európe, festivale Sziget. 

Momentálne kapela vydáva EP s názvom „Brannigan“. Sú na ňom skladby, ktoré zložila od vydania svojho debutu. Hudobne si Dave Brannigan stále drží svoj špecifický zvuk, no oproti albumu začali viac experimentovať s klávesmi. Prekvapením sú aj nečakané zmeny tempa a sofistikovanejšie aranžmány. V obehu sú tak prvé dve skladby  A Wish a Down The Street. Naplánované sú ešte dve skladby, ktoré budú uverejnené 10. a 24. februára.

A Wish je po Stuck in the sky v poradí druhou pokojnou skladbou kapelnej tvorby. „Touto piesňou opisujeme depresívne životné pocity, ale aj to, ako sa s nimi popasovať,“ hovorí gitarista ,spevák a tvorca textu Dušan Škunda. Nosičom hlavnej melódie je vokál, ktorý pri jemne zasnenom zvuku v pozadí dostáva väčší priestor. V nahrávke je použitý zaujímavý kontrast “žblnkajúceho“ klávesu a silno skreslenej elektrickej gitary.

Ďalšia vydaná pieseň, Down The Street je energickejšia. „V tejto skladbe sa dievča snaží zachrániť chlapca a upozorniť ho na chyby, ktoré koná,ale už zrejme neskoro prejavuje záujem a odpoveď z druhej strany je negatívna,“ predstavuje pieseň druhý spevák a skladateľ piesní Erik Cingel. Pri počúvaní tejto skladby zaskočí štruktúra a taktiež nečakané zmeny tempa.

Po vydaní EP čaká na Dave Branniganséria koncertov, ktoré odohrajú spolu s mladou energickou kapelou Post-hype. Naplánované sú koncerty v Žiline, Prešove, Trenčíne či Bardejovena ktorých zaznejú aj ich najnovšie songy.

Zdroj: DB

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

, Tomy Kotty je späť. Novinka Spálňa sôch je však viac, než len predzvesť nového albumu

Tomy Kotty je späť. Novinka Spálňa sôch je však viac, než len predzvesť nového albumu

Priznáva, že dostať sa z bludného kruhu závislosti mu pomohla aj láska k hudbe. Boli …