sobota - 18. mája, 2024
, Dieťa v divadle 2016

Dieťa v divadle 2016

Turčianske kultúrne stredisko v spolupráci s mestom Turčianske Teplice organizuje regionálnu súťažnú postupovú prehliadku detskej dramatickej tvorivosti s názvom Dieťa v divadle, ktorá sa uskutoční 23. marca o 9.00 hod. v Kultúrnom dome v Turčianskych Tepliciach.

Súťaže sa môže zúčastniť každý neprofesionálny záujemca a neprofesionálne kolektívy z okresov Martin a Turčianske Teplice, ktorí inscenujú literárne, autorské texty. V prípade, že sa na regionálnej divadelnej prehliadke vyskytne ďalšia kvalitná inscenácia, odborná hodnotiaca porota ju môže navrhnúť do širšieho výberu na krajskú divadelnú prehliadku, organizátor krajskej divadelnej prehliadky však návrh nemusí akceptovať. Podobné pravidlá fungujú aj v prípade, ak ani jedno predstavenie nedosiahne profesionálnu úroveň.

Regionálna divadelná súťaž a prehliadka Dieťa v divadle vytvára priestor na prezentáciu a konfrontáciu tvorby dospelých, mládežníckych a detských kolektívov a sólistov v turčianskom regióne hrajúcich pre deti, ktorí vo svojej inscenačnej praxi reflektujú zákonitosti divadla a dramatickej hry s deťmi v meniacich sa podmienkach.

Víťazné súbory alebo sólista postupujú na krajskú súťažnú prehliadku detskej dramatickej tvorivosti „Detský divadelný Medveď“, ktorá sa bude konať 12. až 13. apríla v Žiline. Podmienkou účasti je doručenie záväznej prihlášky najneskôr do 29. februára. Prihlášku ako aj bližšie informácie k regionálnej súťaži Dieťa v divadle môžete nájsť na oficiálnej stránke Turčianskeho kultúrneho strediska v sekcii Divadlo detí a dospelých.

Autor: Monika Ondrušová/zodpovedný pracovník TKS pre médiá
Foto: pixabay.com

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Centrum národnej kultúry, Centrum národnej kultúry jubiluje. V Martine sa budú oslavovať tri výročia!

Centrum národnej kultúry jubiluje. V Martine sa budú oslavovať tri výročia!

Pridajte sa k oslavám Dní mesta Martin 2024! Od 14. do 16. júna sa v …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *