sobota - 18. mája, 2024
, DK: Rekonštrukcia radnice sa posúva, dôvodom je počasie
Foto: dolnykubin.sk

DK: Rekonštrukcia radnice sa posúva, dôvodom je počasie

Rekonštrukciu budovy radnice v Dolnom Kubíne dokončia pre zlé poveternostné podmienky v náhradnom termíne. Zhotoviteľ stavebných prác spoločnosť TLM INVESTMENT by mala dielo odovzdať do konca mája. Informoval o tom  Martin Buzna, referent informovania verejnosti na Mestskom úrade v Dolnom Kubíne.

Cieľom rekonštrukcie je nadstavba časti obvodového plášťa a zmena geometrie časti strechy, zníženie energetickej náročnosti budovy, výmena vnútorných osvetľovacích telies, či inštalácia zariadení pre aktívnu výmenu vzduchu budovy prostredníctvom rekuperácie. Do dnešného dňa preinvestovali viac ako 220-tisíc eur.

„Pre nepriaznivé klimatické podmienky, ktoré neumožňujú dokončenie prác na vonkajších častiach budovy do stanoveného času, sa termín odovzdania stavby upravil do konca mája 2018. Taktiež sa termín posunul pre rozdiely medzi vypracovanou projektovou dokumentáciou a skutočnosťami, ktoré boli zistené počas realizácie prác. Sankcie za prípadné porušenie zmluvných podmienok sú zakotvené v zmluvách o dielo,“ spresnil vedúci odboru výstavby a životného prostredia radnice Pavol Starek.

Stavbári za uplynulých šesť mesiacov urobili nové ústredné vykurovanie, rozvody vzduchotechniky, nové svietidlá a podhľady. Taktiež vymenili okná, zateplili obvodový a strešný plášť a vybudovali nadstavbu na časti objektu. „Potrebné je ešte urobiť okenné a dverné ostenie a parapetov, ale predovšetkým dokončiť práce na vonkajších častiach budovy,“ dodal Starek.

Mesto Dolný Kubín podpísalo vo februári 2017 zmluvu s Ministerstvom životného prostredia Slovenskej republiky o poskytnutí nenávratného finančného príspevku na realizáciu projektu s názvom Zníženie energetickej náročnosti budovy Mestského úradu Dolný Kubín, ktorý mesto predložilo ešte začiatkom roka 2016. Pôvodná predpokladaná hodnota projektu bola približne 436-tisíc eur. Na základe procesu verejného obstarávania sa ju samospráve podarilo znížiť na takmer 278-tisíc eur.

Zdroj: SITA

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Centrum národnej kultúry, Centrum národnej kultúry jubiluje. V Martine sa budú oslavovať tri výročia!

Centrum národnej kultúry jubiluje. V Martine sa budú oslavovať tri výročia!

Pridajte sa k oslavám Dní mesta Martin 2024! Od 14. do 16. júna sa v …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *