sobota - 20. júla, 2024
, V Kláštore sa plesalo. Ako vyzeral druhý ročník?

V Kláštore sa plesalo. Ako vyzeral druhý ročník?

Začiatok každého roka je vždy spojený s plesovou sezónou. Inak to nebolo ani v Kláštore pod Znievom, kde sa 20. januára konal druhý ročník „Kláštorského plesu“. Svojou prítomnosťou ho poctila aj známa televízna tvár -Aneta Parišková, ktorá ples moderovala.

Pribudla aj novinka

Vedenie obce Kláštor pod Znievom sa po úspešnej premiére minuloročného obecného plesu rozhodlo zorganizovať aj jeho 2. ročník. Plán je totiž pokračovať v myšlienke vytvorenia tradície plesov v obci. „Chcem, aby sa občania Kláštora, ale aj jeho hostia, stretávali v priateľskej atmosfére aj so slávnostným nádychom a keďže mal predošlý ples dobré ohlasy, vedeli sme, že záujem bude aj tento rok,“ rozpráva Erika Cintulová, starostka obce Kláštor pod Znievom. Ako prezradila, lístky boli vypredané v rekordnom čase. „Ani sme poriadne nestihli akciu zmedializovať a už sme mali rezervácie na takmer všetky lístky,“ usmieva sa.

Rovnako, ako aj na 1. ročníku, aj teraz sa hostia stretli v priateľskej a komornej atmosfére, vychutnali si výborné jedlo a vytancovali sa do rána. Plesom ich sprevádzala hudobná skupina Nektár a nechýbal ani britský hudobník John Dale. „John je u nás už skoro ako doma. Ako sa hovorí, je tu „varený – pečený“ a ľudia sa na jeho hudbu vedia zabaviť, takže sme ho opäť zavolali,“ hovorí starostka. Novinkou však bola tanečná súťaž vyhlásená samotnou moderátorkou večera.

, V Kláštore sa plesalo. Ako vyzeral druhý ročník?

Porotou, ktorá svojim potleskom určila víťaza a teda najlepšieho „parketového leva a levicu“, boli všetci prítomní. Tí vyberali spomedzi piatich nominovaných párov. Najlepší tanečný pár, Jarmila a Jaroslav Rechtoríkovci, získal špeciálnu cenu, a to exkurziu do TV JOJ, ktorou bude osobne sprevádzať Aneta Parišková a tiež aj pozvanie na slávnostný obed do Televíznej veže Kamzík.

Nechýbala ani zaujímavá tombola

Po oficiálnom otvorení plesu sa po krátkom príhovore moderátorky a starostky obceudeľovali ceny tým, ktorí sa určitým spôsobom zaslúžili o rozvoj a reprezentáciu Kláštora pod Znievom. „Udeľovaním a odovzdávaním titulu Osobnosť Kláštora pod Znievom chceme ľuďom prejaviť vďaku a ukázať, že si ich vážime a ceníme si to, čo pre obec urobili. Momentálne rekonštruujeme budovu obecného úradu, no po jeho dokončení tu plánujeme osadiť kamennú tabuľu s menami osobností, ktorým sme na plese odovzdali plaketu, aby videli, že to myslíme naozaj úprimne,“ prezrádza starostka obce. Z prvého plesu si ocenenie odnieslo päť kandidátov, teraz traja – Martin Ferenčík (učiteľ, moderátor, fotograf, kameraman, spisovateľ, zabávač, harmonikár), Tibor Hlaváč (stredoškolský profesor gymnázia) a  Vladimír Maslák (dekan, zakladateľ, hlava a duša OZ Dobrý pastier).

, V Kláštore sa plesalo. Ako vyzeral druhý ročník?

Aby si hostia po chutnej večeri aj trošku oddýchli, začali sa predávať lístky do tomboly. „Pri oslovovaní sponzorov sme si dali záležať, aby bola každá cena zaujímavá a hodnotná. Aj touto cestou by som sa preto chcela ešte raz srdečne poďakovať všetkým, ktorí náš ples podporili a venovali niečo do tomboly,“ hovorí Erika Cintulová. Zábava pokračovala do ranných hodín a určite možno povedať, že ak sa všetko opäť podarí, môžete sa tešiť aj na 3. ročník plesu v Kláštore. „Myslím, že nám bolo výborne, vytancovali sme sa, zabavili a trošku aj utužili vzťahy. Potešilo by ma, ak by sme v tejto tradícii aj naďalej pokračovali,“ dodáva starostka.

Lucia Kuželová/foto: Marko Búchala

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Vertikal Martinky, Vertikal Martinky: Prvý ročník behu výsekom na Martinské hole

Vertikal Martinky: Prvý ročník behu výsekom na Martinské hole

V nedeľu 7. júla 2024 čaká nadšencov behu do vrchu skutočná výzva – beh výsekom zo …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *