utorok - 18. júna, 2024
, DK: Silný vietor vyvrátil desiatky stromov a zabil dva pávy
Foto: FB/Ján Prílepok

DK: Silný vietor vyvrátil desiatky stromov a zabil dva pávy

Mimoriadne silný vietor sprevádzaný dažďom spôsobil uplynulý víkend v Dolnom Kubíne viacero materiálnych škôd. Podľa hovorcu radnice Martina Buznu spadli v meste od soboty 9. marca do pondelka viac ako dve desiatky stromov. Jeden z nich pri páde zasiahol páviu voliéru, ďalší auto.

Vzhľadom na extrémne silný vietor na viacerých miestach v meste popadali stromy na cesty, chodníky, stĺpy verejného osvetlenia či do záhrady. Škody momentálne vyčísľujeme,“ uviedol primátor Ján Prílepok. Do odpratávania sa od rána zapojili pracovníci technických služieb aj dobrovoľníci z Gymnázia P.O. Hviezdoslava. „Keďže meteorológovia naďalej varujú pred vetrom, chceli by sme upozorniť obyvateľov, aby si dávali pozor a nezdržiavali sa pod stromami,“ zdôraznil primátor.

, DK: Silný vietor vyvrátil desiatky stromov a zabil dva pávy
Foto: FB/Ján Prílepok

Silný vietor sprevádzaný dažďom zlomil aj strom v Parku Martina Kukučína, v dôsledku čoho vznikli škody pri pávej voliére. „Strom pri páde poškodil oplotenie, chodník a zabil dva pávy. Pre zvyšných deväť hľadáme na najbližšie dni azylový domov, aby sme to tam mohli dať do poriadku. Chceli by sme preto vyzvať ľudí, ktorí by boli ochotní nám s tým pomôcť, nech sa obrátia na odbor dopravy, miestneho hospodárstva a cestovného ruchu na meste,“ doplnil vedúci odboru Miroslav Kosmeľ.

, DK: Silný vietor vyvrátil desiatky stromov a zabil dva pávy
Foto: FB/Ján Prílepok

Hovorca upozornil, že podľa predpovedí treba počítať so silným vetrom aj v nasledujúcich hodinách. Meteorologický ústav vydal v tejto súvislosti aj výstrahy prvého stupňa pred vetrom na horách a snehovými jazykmi a závejmi. V okrese Dolný Kubín ojedinele očakávajú aj tvorbu snehových jazykov.

Zdroj: TASR

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Detská nedeľa, Detská nedeľa v Múzeu slovenskej dediny bude dňom plný hier a zábavy!

Detská nedeľa v Múzeu slovenskej dediny bude dňom plný hier a zábavy!

Deň plný hier a zábavy – aj taká bude Detská nedeľa 2. júna 2024 v …