nedeľa - 26. marca, 2023
, Dolnokubínska radnica osvetlila schodisko ku Základnej škole Petra Škrabáka
Foto: Mesto Dolný Kubín

Dolnokubínska radnica osvetlila schodisko ku Základnej škole Petra Škrabáka

Dolnokubínska samospráva v uplynulých dňoch osvetlila zastrešené schodisko ku Základnej škole Petra Škrabáka v Dolnom Kubíne, ktoré slúži ako prepojovacia komunikácia medzi bytovými domami a školou. Z rozpočtu mesta bolo na uvedené práce vyčlenených 2 400 eur.

„Ide o 20 svietidiel so svietivosťou dohromady 480 Wattov. Pribudli pod dvoma drevenými pergolami, ktoré kryjú schodisko. V rámci presvetlenia je tento krok veľmi dôležitý, keďže sa zvýši bezpečnosť prechádzajúcich ľudí. Svietidlá zároveň slúžia aj k prepojeniu osvetlenia priľahlého parkoviska k Základnej škole Petra Škrabáka,“ ozrejmil Pavol Starek, vedúci odboru výstavby MsÚ.

Mesto vyberalo zhotoviteľa na základe verejného obstarávania, čím sa mu podarilo na prácach ušetriť nemalé finančné prostriedky. Dolnokubínska samospráva víťaznému zhotoviteľovi vyplatila takmer o 2000 eur menej ako boli konkurenčné ponuky. „Teší ma, že sa nám podarilo vďaka verejnému obstarávaniu výrazne znížiť cenu prác,“ vysvetlil Ján Prílepok, primátor mesta.

Žiaci zo škôl museli hlavne v ranných a večerných hodinách prekonávať zastrešené schodisko po tme. Prechod je využívaný aj majiteľmi priľahlých garáží, ktorí cezeň chodia domov. „Vďaka osvetleniu sa zvýši najmä bezpečnosť žiakov základnej a strednej školy, majiteľov garáží a tiež bežcov a iných športovcov, ktorí často túto trasu využívajú a denne tak musia prejsť 130 schodov,“ doplnil primátor.

Zdroj: Mesto Dolný Kubín

Autor: Stanislava Lucká

Redaktorka spravodajstva. Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte nás na: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

jarna ocista, V Martine sa začína jarná očista

V Martine sa začína jarná očista

Od pondelka 20.3.2023 sa začne v Martine jarná očista strojnou očistou ulíc a zberom lístia. …