štvrtok - 23. mája, 2024
, Pedagógovia Základnej školy s materskou školou Hurbanova ukončili štrajk
Foto: FB/Juraj Mikula

Pedagógovia Základnej školy s materskou školou Hurbanova ukončili štrajk

Pedagógovia Základnej školy s materskou školou Hurbanova v Martine ukončia od utorka 28. januára štrajk. Podľa Petra Peržeľa, predsedu štrajkového výboru, učitelia sa štrajk, ktorý trval od 16. januára rozhodli ukončiť.

„My, rodičia a pedagógovia, sme na jednej lodi, ktorej cieľom je slušne vychovávať a kvalitne vzdelávať naše deti. Spoločne sme sa rozhodli, že je čas urobiť zásadný krok a upokojiť rozbúrenú hladinu. Ukázať, že my sa stále dokážeme dohodnúť, rozumne diskutovať a robiť zodpovedné rozhodnutia v prospech našich detí,“ uvádza sa vo vyhlásení.

Dôvodom štrajku učiteľov mala byť nespokojnosť s výberovým konaním, po ktorom sa riaditeľkou školy stala Eva Královancová. Do štrajku vstúpilo vyše 30 zamestnancov.

„Po spoločnom a triezvom zvážení sme sa zhodli na tom, že si deti nezaslúžia naďalej stres, ktorý dennodenne zažívajú. Pedagógovia sa rozhodli ukončiť štrajk a vrátiť sa naspäť k deťom. Nechceme, aby deti a rodičia vchádzali do školy s obavami, čo ich v škole čaká a už vôbec nechceme, aby sa nebodaj zamýšľali nad tým, či by nebolo lepšie zmeniť školu. Chceme, aby naše deti mohli aj naďalej chodiť do svojej školy, do svojho kolektívu, ku svojim pedagógom a trénerom.“

„Od utorka 28. januára sa vrátime do tried za našimi žiakmi. Zároveň za všetkých štrajkujúcich pedagógov dávame verejný prísľub, že vyučovanie bude prebiehať na 100%. Ako vždy, rodičia aj deti môžu očakávať, že zo seba dáme maximum. Deti nám chýbali a tešíme sa na ne“, uviedol za štrajkujúcich pedagógov Peter Peržeľ, predseda štrajkového výboru.

V pondelok podvečer (27.1.2020) sa zároveň uskutočnilo protestné zhromaždenie rodičov detí zo školy. Jednou z ich požiadaviek je vypísanie nového výberového konania.

Zdroj: Vyhlásenie štrajkujúcich pedagógov

Autor: Stanislava Lucká

Redaktorka spravodajstva. Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte nás na: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Centrum národnej kultúry, Centrum národnej kultúry jubiluje. V Martine sa budú oslavovať tri výročia!

Centrum národnej kultúry jubiluje. V Martine sa budú oslavovať tri výročia!

Pridajte sa k oslavám Dní mesta Martin 2024! Od 14. do 16. júna sa v …