štvrtok - 18. júla, 2024
, Príbeh nášho múzea v Ružomberku pokračuje
Foto/Zdroj: Liptovské múzeum v Ružomberku

Príbeh nášho múzea v Ružomberku pokračuje

Liptovské múzeum v Ružomberku aj v novom roku 2020 pokračuje v sérii podujatí s názvom „Príbeh nášho múzea“, počas ktorých verejnosti prezentuje zaujímavé predmety so svojich zbierok. Tentokrát sa pracovníci múzea zamerali na to, aby návštevníkom priblížili niektoré umelecké predmety, objasnili ich históriu i spôsob ich prezentácie v minulosti.

Podujatie „Príbeh nášho múzea“ bude pozostávať z dvoch častí. V tej prvej sa návštevníci v prednáške, ktorú pre nich pripravil historik a kurátor umelecko-historických zbierok múzea Mgr. Rastislav Molda, PhD. dozvedia, ako sa v minulosti, počas takmer 110 ročnej histórie múzea vystavovali umelecké diela v jeho priestoroch. Zameria sa aj na to, ako, kedy a za akých okolností vznikala prvá obrazáreň. Dozvedia sa aj to ako sa Liptovské múzeum stará o zbierkové predmety vo svojom fonde a čo všetko musia absolvovať kým sa z nich stanú exponáty na výstavách či trvalých expozíciách.

V druhej časti podujatia budú návštevníci pozvaní na prehliadku aktuálnej trvalej expozície sakrálneho umenia v priestoroch Liptovského múzea v Ružomberku. Prehliadka bude spojená s kurátorským výkladom a návštevníci tak budú mať možnosť spoznať bližšie vystavené sakrálne umelecké diela, predovšetkým vzácne oltárne obrazy a plastiky z kostolov liptovského regiónu.

„Veríme, že takto pripravený cyklus podujatí, keď návštevníci múzea majú možnosť vypočuť si tematickú prednášku a zároveň aj navštíviť jednu z expozícii či aktuálnych výstav,  bude pre nich zaujímavým spestrením utorkového podvečera“,  konštatoval historik Rastislav Molda.

Zdroj: Liptovské múzeum v Ružomberku

Autor: Stanislava Lucká

Redaktorka spravodajstva. Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte nás na: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Vertikal Martinky, Vertikal Martinky: Prvý ročník behu výsekom na Martinské hole

Vertikal Martinky: Prvý ročník behu výsekom na Martinské hole

V nedeľu 7. júla 2024 čaká nadšencov behu do vrchu skutočná výzva – beh výsekom zo …