utorok - 23. júla, 2024
, Dolnokubínske deti poďakovali všetkým učiteľom
Foto: Ilustračné/Pixabay.com

Dolnokubínske deti poďakovali všetkým učiteľom

Dolnokubínske deti zo všetkých materských a základných škôl v meste sa rozhodli, že pri príležitosti Dňa učiteľov, ktorý pripadá na dnešný deň, poďakujú pedagógom za všetku prácu a vedomosti, ktoré ich naučili. Preto spolu so svojimi rodičmi natočili krátke videá, ktoré Mestská televízia v Dolnom Kubíne pospájala do krásneho video poďakovania.

„ Detičky zo všetkých základných a materských škôl v meste sa spojili a vytvorili krásne video poďakovanie pre svoje pani učiteľky a pánov učiteľov. Rok prebiehajúca online výučba je veľmi náročná nielen pre učiteľov, ale aj pre deti a ich rodičov. V dnešný deň by sme si preto chceli pripomenúť a osláviť všetkých tých, ktorí sa podieľajú na vzdelávaní, príprave a výuke našej najmladšej generácie,“ povedal Ján Prílepok, primátor mesta.

Posledný rok všetkých veľa naučil. Nielen rodičia a deti, ale aj učitelia zasadli pred obrazovky počítačov a telefónov a začali vyučovať online. Práve počas tohto obdobia muselo množstvo pedagógov zmeniť svoj zaužívaný spôsob učenia a prispôsobiť sa situácii, vytvorili si systém a naučili sa aj veľa technických zručností. Tento spôsob výučby je náročný nielen pre deti a ich rodičov, ale aj pre pedagógov. Virtuálnou vďakou za to im je báseň Škola od Milana Rúfusa, ktorú pripravili školáci z desiatich dolnokubínskych materských a zo siedmich základných škôl spolu so svojimi rodičmi.

Zdroj: Mesto Dolný Kubín

Autor: Stanislava Lucká

Redaktorka spravodajstva. Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte nás na: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

uc sa v muzeu, Uč sa v múzeu! Objavujte tradičné remeslá počas prázdnin

Uč sa v múzeu! Objavujte tradičné remeslá počas prázdnin

Na nové vedomosti nemusíte čakať, kým sa začne škola. Letné prázdniny a začiatok školského roka môžete …