streda - 24. apríla, 2024
, Dolnokubínske organizácie môžu žiadať od mesta dotáciu

Dolnokubínske organizácie môžu žiadať od mesta dotáciu

Športové a kultúrne organizácie, ktoré vykonávajú svoju činnosť na území mesta Dolný Kubín, môžu požiadať o finančné prostriedky na svoje aktivity v budúcom roku. V rozpočte mesta je na tieto ciele vyčlenená suma vo výške 110.740 eur, čo je oproti tomuto roku nárast o 60.000 eur.

Žiadosti o dotáciu môžu záujemcovia posielať od začiatku novembra. „O dotáciu smú požiadať všetky právnické osoby, združenia, neziskové organizácie, živnostníci a kluby, ktoré boli založené v Dolnom Kubíne alebo pôsobia v našom meste. Treba však upozorniť, že tak ako aj minulý rok o dotáciu nemôžu žiadať fyzické osoby,“ vysvetlil Michal Švento z dolnokubínskej radnice.

Mestskí poslanci na svojom septembrovom zasadnutí schválili, že na oblasť športu bude na budúci rok vyčlenená suma 98.558 eur a maximálna výška jednej dotácie nemôže presiahnuť 44.296 eur. Pre oblasť kultúry je maximálna výška dotácie 12.182 eur. „O úspešných žiadateľoch rozhoduje mestské zastupiteľstvo na základe návrhu komisie školstva, kultúry, mládeže a športu alebo komisie sociálnych vecí a zdravotníctva,“ uviedol hovorca mesta Martin Buzna s tým, že žiadosť musí byť na mestský úrad doručená najneskôr do 31. decembra tohto roku. Je potrebné, aby bola žiadosť vyplnená na predpísanom tlačive, ktoré je dostupné na internetovej stránke mesta.

V dotačnom programe na projekty Šanca pre všetkých 2019 je pre oblasť voľného času, kultúry a športu vyčlenených ďalších 30.000 eur, z čoho o sume 27.000 eur bude rozhodovať mestské zastupiteľstvo a primátor mesta rozhodne o sume 3000 eur. Záujemcovia o dotáciu pre sociálnu oblasť z tohto programu budú môcť čerpať zo sumy 13.000 eur. „Rozhodli sme sa, že v roku 2019 sa suma dotácie na jeden projekt navýši na 1500 eur, čo je o 500 eur viac ako tento rok,“ doplnil Švento s tým, že dolnokubínska samospráva bude môcť budúci rok podporiť aj tamojšiu talentovanú mládež z celkového balíka 2085 eur.

Zdroj: mesto Dolný Kubín

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Saténové ruky, Barmuseum: Nová tvár na festHUDOBNE – Saténové ruky

Barmuseum: Nová tvár na festHUDOBNE – Saténové ruky

Medzi novinkami projektu festHUDOBNE tento rok vyniká slovenská rocková skupina Saténové ruky. Ich hudobný štýl …