sobota - 22. júna, 2024
, Dolný Kubín: ZUŠ Ivana Ballu má nové okná

Dolný Kubín: ZUŠ Ivana Ballu má nové okná

Zásadnou vonkajšou zmenou prechádza v týchto mesiacoch aj dolnokubínska Základná umelecká škola Ivana Ballu, ktorá už nevyhnutne potrebovala výmenu okien a nové vstupné oplotenie s bránou.

Samospráva sa tak rozhodla vyčleniť na tieto práce sumu vo výške 44 500 eur.

„Je to jediná škola v našej zriaďovateľskej pôsobnosti na ktorej sa nachádzali ešte staré okná. Preto sa vedenie mesta rozhodlo vymeniť okná vo všetkých troch pavilónoch školy,“ vysvetlil Michal Švento vedúci odboru školstva, kultúry, mládeže a športu na Mestskom úrade v Dolnom Kubíne.

Od mája sa tak z nových plastových okien môžu tešiť aj stovky dolnokubínskych detí, ktoré navštevujú túto školu. Ich výmenou im škola vytvorí lepšie podmienky na rozvoj ich talentu. „Okná už boli v dezolátnom stave a potrebovali výmenu. Stávalo sa nám, že zatekalo do tried a staré okná už neplnili ani akustické a rovnako ani termické vlastnosti. Preto je to pre nás skvelá správa a veľký krok, ktorým sa zvýši komfort pre žiakov a aj pre pedagógov,“ povedal Roman Ďaďo, riaditeľ ZUŠ Ivana Ballu v Dolnom Kubíne.

Výmenou okien však stavebné práce v umeleckej škole nekončia. Podľa slov Šventa plánuje mesto do konca roka opraviť aj vstupnú časť oplotenia školy. Celková výška tejto investície sa predpokladá približne 8 500 eur.

Zdroj: TASR

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Rozhlasové vysielanie, 100 rokov rozhlasového vysielania v Československu

100 rokov rozhlasového vysielania v Československu

Rozhlasové vysielanie je na našom území prítomné už viac ako 100 rokov. Keď sa v …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *