utorok - 16. apríla, 2024
, Festival seniorov aj v tomto roku

Festival seniorov aj v tomto roku

Mesto Žilina spolu s Radou seniorov mesta Žilina a Senior klubom Priatelia Vás pozývajú na Festival seniorov, ktorý sa bude konať na Mariánskom námestí v piatok 25. septembra. Na festivale vystúpia tanečné, hudobné a spevácke súbory nielen zo Žiliny, ale aj z iných miest. Prostredníctvom hudby, spevu, tanca, ľudových krojov, výstavy ručných prác a tradičnej kuchyne starých mám predstavia účastníci festivalu život aktívnych seniorov. Motto tohtoročného festivalu znie „Vek je iba číslo, tak tancuj a spievaj“.

Cieľom tradičného Festivalu seniorov je dať priestor umeleckej tvorivosti a zručnosti seniorov. Program začne v piatok 25. septembra o 13.00 Žilinčania i návštevníci sa môžu tešiť na vystúpenia 16 speváckych, tanečných, hudobných súborov nielen zo Žiliny a jej okolia, ale aj z iných slovenských  miest. Celé popoludnie až do 18.00 hod. sa bude niesť v duchu folklóru, spevu, tanca, country hudby a hlavne dobrej nálady. Festival slávnostne otvorí o 16.00 hod. primátor mesta Žilina Igor Choma. „Teší ma, že naši seniori na zaslúžilom pracovnom odpočinku vedú naďalej aktívny život, nestratili záujem o dianie v našej spoločnosti a vedia sa dobre zabaviť. Veď vek je len číslo a dôležité je, ako sa človek cíti,“  vyjadril sa primátor Igor Choma.

Súčasťou podujatia bude aj predstavenie ručných prác seniorov, ukážky ich tvorby a ochutnávka tradičnej kuchyne našich starých mám. Pôjde o prezentáciu aktivít  Senior klubu Priatelia, Živeny, Rady seniorov mesta Žilina a Jednoty dôchodcov Slovenska.

Festival seniorov je súčasťou Žilinského kultúrneho leta 2015, ktoré prebieha až do začiatku októbra. Pestrý program pre všetky generácie pripravilo mesto Žilina v spolupráci so svojimi partnermi.

Podrobnejšie informácie, program a fotogalériu podujatí nájdete na kulturneleto.eu.

, Festival seniorov aj v tomto roku

foto: kulturneleto.eu

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

, Zaujíma vás ľudová kultúra? Pozrite si prehliadku folklórnych kolektívov

Zaujíma vás ľudová kultúra? Pozrite si prehliadku folklórnych kolektívov

Turčianske kultúrne stredisko v Martine v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja organizuje 23. septembra 2017 krajskú postupovú …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *