utorok - 23. júla, 2024
, Fortuna liga: MŠK Žilina aj MFK Ružomberok začali prípravu na jarnú časť doma
Ilustračné foto

Fortuna liga: MŠK Žilina aj MFK Ružomberok začali prípravu na jarnú časť doma

Futbalisti MŠK Žilina začali zimnú prípravu na jarnú časť Fortuna ligy 2018/2019. Trénerovi Jaroslavovi Kentošovi chýbala pätica Samuel Petráš, Kristián Vallo, Martin Gamboš, Michal Tomič a Róbert Boženík, ktorá je s reprezentáciou Slovenska do 21 rokov na sústredení v Turecku.

Veľké zásahy do tímu sa neplánujú

Pod Dubňom skončilo hosťovanie austrálskemu stopérovi Aleksandrovi Šušnjarovi a vedenie klubu nevyužilo opciu na predĺženie jeho kontraktu. Menšie zdravotné problémy má trio hráčov. „Jaroslav Mihalík kašle a bude potrebovať pár dní, aby sa dal do poriadku. Michal Škvarka si zase v individuálnej príprave pri behu podvrtol koleno a bude tiež istý čas mimo. Lukáš Jánošík absolvoval vlani operáciu menisku a v zimnej príprave sa mu ozvali bolesti v kolene,“ uviedol žilinský kormidelník.

Kentoš neplánuje počas zimy veľké zásahy do kádra. „O našich hráčov je záujem, ale dali sme si za cieľ stabilizovať káder. Ak by ho niekto opustil, určite ho budeme chcieť doplniť, ale zatiaľ to nie je na programe dňa. Namiesto Šušnjara sa budeme snažiť ‚vyskautovať‘ nejakého stopéra, máme určité tipy a budeme sa chcieť posilniť na tomto poste,“ dodal Kentoš.

Žilinčania začali prípravu v domácich podmienkach. Majú vyhrievaný umelý trávnik a plocha štadióna je pripravená veľmi kvalitne, takže sneh im problém nerobí. „V zime je treba nabrať kondíciu na celý rok. Za tých niekoľko rokov profesionálnej kariéry som s tým už zmierený, takže viem, že ťažká drina v zime prinesie svoje ovocie už na jar. V nej chceme ísť rovnako, ako doteraz, od zápasu k zápasu. Nejdeme sa sústrediť na nejaké dlhodobé ciele, skôr sa postupne chceme zlepšovať a vyhrávať zápasy jeden za druhým,“ vyhlásil stredopoliar Miroslav Káčer.

Žlto-zelení sa 16. januára presunú do Spojených arabských emirátov, kde ich postupne preveria uzbecký Lokomotiv Taškent, ruské Krídla Sovietov Samara a čínsky Kuang-čou Evergrande. Po návrate domov ich čaká ešte duel na pôde poľskej Wisly Krakov a domáca generálka proti druholigovej českej Jihlave.

„Ruža“ bude naberať kondíciu doma, do Turecka pocestuje na sústredenie 

Štvrtý tím fortunaligovej tabuľky po jesennej časti MFK Ružomberok začal v pondelok (7.1) zimnú prípravu so „starým“ hráčskym kádrom. Herný kemp mužstvo absolvuje od 26. januára do 4. februára v Turecku, kde nastúpi proti Karpaty Ľvov (Ukr.), Septemvri Sofia (Bul.) a Krakovii Krakov (Poľ.). „Sústredenie ideálne. So skvelými možnosťami na trénovanie, s prírodnými ihriskami, aj so zápasmi s kvalitnými súpermi. Začíname však doma a na mužstvo čaká päťdňové kondičné sústredenie v Liptovskom Jáne, kde budeme veľa trénovať. Nebude to však takým systémom, ako sme boli zvyknutí z minulosti, ale bude to s loptou. Neodmysliteľnou súčasťou je tiež práca v posilňovni. Chcem, aby príprava prebiehala takou formou, ktorá hráčov bude baviť. Netvrdím ale, že nebude náročná,“ povedal tréner MFK David Holoubek.

Pod Čebraťom rezonuje dlhšie obdobie otázka ďalšieho pôsobenia jedného z kľúčových hráčov Erika Daniela, ktorému sa po konci prebiehajúceho ročníka skončí kontrakt. „Dostal som novú ponuku od klubu, ale na riešenie je ešte čas, zatiaľ som sa nerozhodol. Chcel by som, aby definitíva padla čo najskôr, no nezáleží to iba od toho, čo si želám ja. Na zimnú prípravu sa teším, už toho voľna bolo dosť. Mráz mi síce vadí, ale nič sa nedá robiť. Chceme sa dobre pripraviť a na jar zaútočiť na pohárovú priečku,“ uviedol 26-ročný Daniel.

Sériu prípravných stretnutí Ružomberčania otvoria 15. januára dvojzápasom. Najprv si zmerajú sily s českým Hodonínom a potom s Námestovom. V generálke 9. februára už tradične privítajú českého druholigistu FK Fotbal Třinec.

Zdroj: TASR

Foto: FB/MŠK Žilina

 

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

uc sa v muzeu, Uč sa v múzeu! Objavujte tradičné remeslá počas prázdnin

Uč sa v múzeu! Objavujte tradičné remeslá počas prázdnin

Na nové vedomosti nemusíte čakať, kým sa začne škola. Letné prázdniny a začiatok školského roka môžete …