sobota - 22. júna, 2024
, Gallagherov sólový debut žne úspechy. V britskom rebríčku je na čele

Gallagherov sólový debut žne úspechy. V britskom rebríčku je na čele

Spevák LIAM GALLAGHER podľa očakávania vedie v britskom albumovom rebríčku. Jeho sólový debut As You Were je najpredávanejším titulom na ostrovoch.

Liam Gallagher je aktuálnym kráľom Anglicka. V prvom týždni si jeho novinku zabezpečilo v prepočte 103 tisíc poslucháčov, celých 91% z nich pritom malo záujem o fyzický nosič alebo si album stiahli.  As You Were je zároveň najstreamovanejším albumom minulého týždňa. Gallagherova sólová prvotina je v tejto chvíli treťou najrýchlejšie sa predávajúcou nahrávkou roku 2017, lepšie na tom v prvom týždni boli iba Ed Sheeran a Rag’n’Bone Man. Zaujímavosťou je aj to, že titul si kúpilo vyše 16 tisíc ľudí na vinyle, čo je nový britský týždenný  rekord v predajoch za posledných dvadsať rokov.

Gallagher je na podobné umiestnenie zvyknutý  – s Oasis si prvé miesto albumového rebríčka užil s rôznymi albumami a dodnes s Be Here Now a predajom 696 tisíc kópií počas troch dní drží rekord – ide určite  o veľkú satisfakciu. Po rozpade kapely sa viac – menej trápil a jeho pokusy s projektom Beady Eye boli rozpačité. Dnes sú však všetky neúspechy zabudnuté a zlý chlapec z Manchestru je späť a britské ostrovy mu ležia  pri nohách!

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

BuranoWski, BuranoWski prichádza s jednoduchým posolstvom – Ži

BuranoWski prichádza s jednoduchým posolstvom – Ži

Tomáš Buranovský a.k.a BuranoWski sa hlási s novou skladbou Ži. „ Často krát sa v …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *