sobota - 18. mája, 2024
, Hokejový klub Žiliny bude aj v novej sezóne zastrešovať mesto
Foto/Zdroj: Mesto Žilina

Hokejový klub Žiliny bude aj v novej sezóne zastrešovať mesto

Hokejový klub Žiliny bude aj v novej sezóne zastrešovať mesto. Vedeniu žilinskej radnice sa po zdĺhavom trojmesačnom úsilí nepodarilo klub odpredať súkromnému investorovi a ani nájsť hlavného partnera. Po vypadnutí z hokejovej extraligy tak nastúpi seniorský tím MsHK Žilina v novej sezóne do druhej najvyššej súťaže s výrazne skresaným, no realistickým rozpočtom a bez postupových ambícií.

Návrh odpredať klub prišiel ešte v máji

S návrhom odpredať hokejový klub MsHK Žilina prišlo vedenie mesta máji a svoj zámer predstavilo mestskému zastupiteľstvu, ktoré tento návrh podporilo. Samospráva vyhlásila verejnú súťaž, no potenciálny záujemca napokon žiadnu ponuku nepredložil. Mesto rokovalo podľa primátora s Petrom Černákom, otcom slovenského hokejového obrancu Erika Černáka. „Dnes je už isté, že naše vyše trojmesačné úsilie vyšlo nazmar. Po ústupkoch z našej strany sme mali deklarovanú dohodu, spoločne sme si ju potvrdili, no nebola naplnená. Minulý týždeň sa mala podpísať zmluva a mala byť na účte zložená finančná zábezpeka vo výške 300 tisíc eur. K tomu však nedošlo a tak sme ukončili spoluprácu,“ vysvetlil primátor Žiliny Peter Fiabáne. Žilinský hokejový klub tak ostáva pod patronátom mesta.

V prvoligovej sezóne bude mať k dispozícii rozpočet vo výške 360 tisíc eur, ktorý však ešte musí schváliť mestské zastupiteľstvo na svojom zasadnutí 13. augusta. „Rozpočet je asi o polovicu nižší ako po minulé roky a má svoje riziká. My dnes potrebujeme osloviť partnerov, aby nám finančne pomohli. Cítim, že takto postavený rozpočet by mohli poslanci schváliť, ostatné je v rukách manažmentu hokejového klubu,“ dodal Fiabáne. Zdôraznil, že na budúcnosť žilinského hokeja sa pozerá optimisticky.

Mestu sa podarilo urobiť v klube poriadok

„Paradoxne nám to umožnilo urobiť taký poriadok v klube, že dnes, na rozdiel od predchádzajúcich rokov, je vnútorne konsolidovaný, finančne čistý a s jasnou vlastníckou štruktúrou. Klub je momentálne perfektne pripravený pre kohokoľvek, kto by mal reálny záujem prevziať ho,“ uviedol primátor mesta.

Mužstvo MsHK Žilina povedie aj v budúcej sezóne tréner Stanislav Škorvánek. Hokejisti už rozbehli prípravu na ľade, káder je takmer kompletný. Tvoriť by ho mali prevažne žilinskí odchovanci a juniori. Finančné rozpätie hráčskych zmlúv sa pohybuje od 400 až 500 eur do
1500 eur. „Je to jediná cesta, ako zachovať seniorský tím pri živote. Dobre si uvedomujeme, akú dlhoročnú tradíciu má v našom meste tento šport. My sa o žilinský hokej pobijeme a nenecháme ho padnúť, lebo by si to nezaslúžil,“ uzavrel žilinský primátor.

Zdroj: Mesto Žilina

Autor: Stanislava Lucká

Redaktorka spravodajstva. Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte nás na: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Centrum národnej kultúry, Centrum národnej kultúry jubiluje. V Martine sa budú oslavovať tri výročia!

Centrum národnej kultúry jubiluje. V Martine sa budú oslavovať tri výročia!

Pridajte sa k oslavám Dní mesta Martin 2024! Od 14. do 16. júna sa v …