piatok - 24. mája, 2024
, Hokejový Martin sa mobilizuje, MHK čaká prvý domáci zápas v novom roku

Hokejový Martin sa mobilizuje, MHK čaká prvý domáci zápas v novom roku

Martinskí hokejisti minulý týždeň úspešne vstúpili do nového kalendárneho roka, keď vyhrali v Sabinove 3:1. Tento víkend ich čaká novoročná premiéra pred vlastnými fanúšikmi.

Triumf v Sabinove chutil modro-bielym o to viac, že líder tabuľky Humenné prehral, a teda strata na čelo súťaže sa z pohľadu MHK znížila na päť bodov. Cieľom Martina bude plný bodový počet aj túto sobotu, do Turca pricestujú hokejisti Brezna.

Pre MHK to bude prvý zápas pred vlastnými fanúšikmi v roku 2018, klub na sociálnych sieťach už mobilizuje fanúšikov, aby si cestu do martinského hokejového centra našli v čo najhojnejšom počte. Zápas má netradičný začiatok o 16:00. Dôvodom je fakt, že po stretnutí je na programe posedenie klubového vedenia s hráčmi a sponzormi v Podhradí.

Breznu majú hokejisti Martina čo vracať. V prvom vzájomnom zápase, ktorý sa hral iba deň pred Vianocami, totiž na strednom Slovensku prehrali 0:2. MHK je ale papierovým favoritom tohto stretnutia a prípadná bodová strata domáceho mužstva by bola v sobotu veľkým prekvapením.

Na Podháji sa bude hrať o dôležité body, pretože do konca základnej časti II. ligy mužov ostávajú už iba dve stretnutia. Pre Martinčanov ide zároveň o posledný domáci zápas pred play-off. Záverečný týždeň strávi MHK na cestách, cestuje do Bardejova, kde sa definitívne rozhodne, proti komu Martin nastúpi v play-off.

Autor: Jakub Vaverka

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Centrum národnej kultúry, Centrum národnej kultúry jubiluje. V Martine sa budú oslavovať tri výročia!

Centrum národnej kultúry jubiluje. V Martine sa budú oslavovať tri výročia!

Pridajte sa k oslavám Dní mesta Martin 2024! Od 14. do 16. júna sa v …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *