štvrtok - 22. februára, 2024
, Jánošíkove dni 2015

Jánošíkove dni 2015

Pozývame vás na 53. ročník Medzinárodného folklórneho festivalu Jánošíkove dni, ktorý sa uskutoční v dňoch 30. júla až 2. augusta v Terchovej.

Už takmer štvrťstoročie má tento populárny a divácky vyhľadávaný festival medzinárodný charakter a za ten čas sa na ňom predstavilo niekoľko tisíc účinkujúcich z vyše 30 krajín sveta. Jánošíkove dni 2015 budú trvať štyri dni a organizátori pripravili tradične bohatý a pestrý program. Popri dominantnom folklóre nebudú chýbať ani koncerty world music, výstavy, prezentácie ľudových remesiel, premietanie filmov, ohňostroj a iné sprievodné akcie.

Vo štvrtok sa začína v Kultúrnom dome A. Hlinku program Pozdrav z Terchovej. Nezabudnuteľné zážitky a iskrivú atmosféru sľubuje, ako už tradične, piatkový terchovský večer s príznačným názvom „Terchová, Terchová, okrúhle mestečko…“, v rámci ktorého sa predstaví folklórny výkvet Jánošíkovho kraja. V sobotňajšom medzinárodnom galaprograme v amfiteátri Nad bôrami vystúpia súbory zo Slovenska, Turecka, Poľska a Českej republiky.  Záverečné slovo bude, samozrejme, opätovne patriť monumentálnemu Terchovskému symfonickému orchestru. Po skončení piatkového a sobotného večerného galaprogramu si budú môcť záujemcovia vypočuť a zahrať terchovskú muziku v areáli Relaxačno-informačného centra Terchovec. Napĺňa sa tak predstava, aby terchovská muzika – zapísaná v decembri 2013 do UNESCO – znela nielen na javiskách, ale aj pri každej vhodnej príležitosti. 53. ročník Jánošíkových dní vyvrcholí v nedeľu originálnym predstavovaním furmanov

a muzík, a záverečným programom v amfiteátri Nad bôrami Prechádzky po kraji  – pod záštitou predsedu Žilinského samosprávneho kraja Juraja Blanára. V programe sa predstavia folklórne súbory a skupiny z Terchovej, Horného Považia, Oravy, Kysúc, Turca a Liptova + FS Šarišan z Prešova ako hosť.

, Jánošíkove dni 2015

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

, Zaujíma vás ľudová kultúra? Pozrite si prehliadku folklórnych kolektívov

Zaujíma vás ľudová kultúra? Pozrite si prehliadku folklórnych kolektívov

Turčianske kultúrne stredisko v Martine v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja organizuje 23. septembra 2017 krajskú postupovú …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *