pondelok - 20. mája, 2024
, Štiavnický kotlík 2015: Tentokrát v Sučanoch pri jazere Ontario

Štiavnický kotlík 2015: Tentokrát v Sučanoch pri jazere Ontario

Už po desiaty raz organizátori podujatia s názvom Štiavnický kotlík pripravili v sobotu 18. júla pre milovníkov kotlíkového guľášu pestrý program plný zábavy, hudby a súťaží.

Aj tento rok sa zišli z rôznych miest „šéfkuchári“, ktorí majú slabosť práve pre kotlíkový guľáš, v Sučanoch pri jazeru Ontario. Nadšenci tohto podujatia, mohli využiť služby martinskej strely či zabezpečenú taxi službu na prepravu.

Už od rána prichádzali súťažné tímy na svoje stanoviská. Skôr než sa pustili do varenia kotlíkového guľášu, museli súťažiaci prejsť mailovou registráciou a napokon zaplatením štartovného priamo na mieste. Následne všetky tímy obdržali štartovné balíčky, ktoré v sebe zahŕňali pitnú vodu a drevo pod kotlíky.

V areáli sa zo všetkých strán šírila vôňa cibuľky, mäsa a korenín. Postupne prichádzali aj samotní návštevníci, ktorí si zvedavo obzerali ponuky v stánkoch, či nakúkali ponad plece súťažiacim a vychutnávali si pohodovú sobotu. Na návštevníkov okrem rôznych pokrmov, nápojov či dekorácii z ľudovej tvorby čakali aj zábavné súťažné disciplíny ako zatĺkanie klincov do dreva alebo hod drevom do diaľky.

Organizátori mysleli aj na deti, pre ktoré pripravili atrakcie v podobe jazdy na koňoch alebo mohli absolvovať jazdu na drevenom kolotoči. Pre tých zdatnejších tu bola streľba, dokonca aj možnosť zastrieľať si pomocou luku a šípu. Taktiež chlapi z Ozbrojených síl SR prišli predviesť svoje ťažké stroje ako aj vojenskú výzbroj.

S blížiacim sa večerom začalo pribúdať čoraz viac návštevníkov. Večernú zábavu pri Ontariu odštartovala kapela Kmeťoband. O 21.00 hod. sa zapálila vatra a zábava pokračovala v štýle Oldies Party až do samého rána.

Čo povedali návštevníci o tohtoročnom Štiavnickom kotlíku?

Nepáčilo sa mi, že vojaci robili len statickú a nie dynamickú ukážku. Páčila sa mi veľká plocha, veľa stánkov a dobrá nálada.“ (Vlado – Vrútky)

Ako návštevník som spokojná, rada chodím na kotlík, ale som sklamaná z miesta konania, bolo od ruky aj keď bola doprava formou striel zabezpečená. Mrzí ma, že stánky a všetky atrakcie neboli pokope, ale rozkúskované po celom areáli. Avšak koniec-koncov, varil sa guľáš a to bolo podstatné.“ (Katka – Martin)

Ja rada chodím na rôzne takéto podujatia. Všetko sa mi páčilo – ako stánky, tak program. Len škoda, že vojaci, ktorí boli na programe ukázali len statickú výzbroj a nepredviedli, napríklad, nejaké ukážky z ich výcviku, či niečo podobné. Len toto hodnotím ako mínus, inak všetko bolo skvelé.“ (Gabika – Vrútky)

Spočiatku som mal obavy z toho, že sa to konalo pri jazere. Vzhľadom na alkohol a možné riziká s ním spojené. Avšak, všetko napokon dobre dopadlo. Mne sa to osobne páčilo. Stánky, guľáš, pivo, hudba a voda… proste taký ideálny pohodový letný deň.“ (Jaro – Sučany)

Autor: Matej Somr, Katarína Hulejová
Foto: Vlado Lisák, Facebook/Štiavnický kotlík

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Centrum národnej kultúry, Centrum národnej kultúry jubiluje. V Martine sa budú oslavovať tri výročia!

Centrum národnej kultúry jubiluje. V Martine sa budú oslavovať tri výročia!

Pridajte sa k oslavám Dní mesta Martin 2024! Od 14. do 16. júna sa v …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *