štvrtok - 22. februára, 2024
, Jedinečný festival živého umenia BarmuseumFest opäť v Martine!

Jedinečný festival živého umenia BarmuseumFest opäť v Martine!

Vedeli ste, že povianočné obdobie je ako stvorené na kultúru? Prakticky, ako akýkoľvek iný čas v roku. A to je na kultúrnych podujatiach úžasné – že nepodliehajú sezónnosti, že na ne nemusíte čakať do leta, jedným slovom, môžete si za kultúrou zájsť, kedykoľvek sa vám zachce.

Veríme, že inak to u vás nebude ani začiatkom roka 2019, konkrétne v januári a februári, pretože taká bohatá nádielka výnimočných divadelných a hudobných predstavení, aká nás čaká, sa len tak nevidí. Reč je o Česko-slovenskom festivale živého umenia BarmuseumFest. Uskutoční sa v Barmuseu v Martine, v meste, ktoré bude hostiť profesionálnych divadelných a hudobných umelcov a to počas šiestich festivalových večerov. Ak ste preto milovníkmi kvalitného divadla a hudby, rozhodne si BarmuseumFest nenechajte ujsť.

V rámci festivalu sa vám predstavia tak českí umelci, ako aj umelci českej národnostnej menšiny, v menšinových žánroch. Pod vedením Rada Slobodu sa zase budete môcť zapojiť do besedy k téme 100. výročia vzniku Československej republiky a to tak z pohľadu histórie, ako aj prínosu pre kultúru súčasnosti.

Bábkoherectvo, poézia, hudba, stand-upcomedy, diskusia či pohybové divadlo – to všetko festival ponúkne v rámci šiestich alternatívnych predstavení. Súčasťou jednotlivých predstavení budú, samozrejme, aj diskusie so samotnými protagonistami. A hoci klasická činohra a komerčná hudba vždy kraľovali rebríčkom všeobecnej obľúbenosti, bola by veľká škoda nedopriať zaslúžených „päť minút slávy“ aj alternatívnym žánrom.

V rámci podujatia BarmuseumFest, jedinečného svojho druhu, sa predstavia:

  • 8.1.2019 Slovenské národné divadlo: Korene (Hudobný večer s poéziou ElizabethWittgruberovej v podaní Táne Pauhofovej a s hudbou Martina Geišberga)
  • 13.1.2019  Těšínské divadlo Bajka: Sněhovákrálovna (Bábkové divadlo na motívy slávneho H.Ch. Andersena)
  • 26.1.2019 Pavol Seriš& Filip Teller: Čecháčci a Čoboláci (Divadelný stand-up o Slovákoch a Čechoch, doplnený o tanec, spev aj improvizáciu)
  • 2.2.2019 Dali Mraz Group (Hudobný koncert bubeníka a multiinštrumentalistu Dalibora Mráza, známeho tak doma, ako aj v zahraničí)
  • 16.2.2019 minus123minut (Jazz, blues, funky či worldmusic – to všetko v rámci jediného nezabudnuteľného koncertu českej hudobnej skupiny)
  • 17.2.2019 Divadlo Continuo: Zuno (Detské predstavenie v podaní nezávislej divadelnej skupiny, plné pohybu, hudby, tanca či dokonca cirkusových techník)

Podujatie sa uskutoční pod záštitou Fondu na podporu kultúry národnostných menšín.

 

Zdroj: Kultúrne centrum Museum

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

fašiangy, Už sa fašiang kráti…už sa nenavráti?! Do sprievodu sa budete môcť zapojiť aj Vy, návštevnici

Už sa fašiang kráti…už sa nenavráti?! Do sprievodu sa budete môcť zapojiť aj Vy, návštevnici

Vychutnajte si tú pravú fašiangovú atmosféru na prvom tohtoročnom podujatí Múzea slovenskej dediny Už sa …