streda - 23. január, 2019
Home / Hudba / U2 ako pouliční hudobníci. Členovia kapely zahrali na charitatívnej akcii
zdroj: youtube

U2 ako pouliční hudobníci. Členovia kapely zahrali na charitatívnej akcii

Spevák Bono a gitarista The Edge z kapely U2 si na Štedrý deň zahrali ako pouliční hudobníci – buskeri. Stalo sa tak v centre írskeho Dubliny pred miestnym divadlom, kde sa zúčastnili na charitatívnom podujatí pre ľudí bez domova, ktorú organizuje Dublin Simon Community.

Podľa The Guardian sa frontman U2 zúčastnil na tejto akcii už siedmy raz. Členovia kapely zahrali skladbu Love Is Bigger Than Anything in Its Way z albumu Songs of Experience , ktorý vyšiel minulý rok. Pridali aj vianočné koledy O Holy Night, O Night Divine a Christmas /Baby Please Come Home/, ktorú zahrali aj s ďalšími zúčastnenými hudobníkmi. Organizátorom podujatia bol Glen Hansard zo skupiny The Frames.

Ten zahral pieseň, v ktorej kritizuje írsku vládu za zlé riešenia problematiky bezdomovectva v krajine. Na akcii účinkovali aj Imelda Mayová, Damien Rice, Danny O’Reilly, Luke Clerkin, Mundy a Róisín O. V Írsku žije momentálne okolo 10.000 ľudí bez domova vrátane 4.000 detí. Podľa aktivistov sa napriek silnej ekonomike krajiny nestavajú dostupné nové domy dostatočne rýchlo, pričom nájomné sa podstatne zvýšilo.

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk alebo nám zatelefonujte na číslo +421 948 961 116

Môže vás zaujímať

ROuMY v novinke spieva o nemožnom. Myslí to vážne alebo sa len hrá s metaforou?

Text novej skladby možno mnohých ľudí prekvapí, ale podľa ROuMY nejde o nič viac ako o krásnu …