streda - 23. január, 2019
Home / Aktuálne / Žilinská nadácia Krajina harmónie ocenila snahu o integráciu
Ilustračné foto/pixabay.com

Žilinská nadácia Krajina harmónie ocenila snahu o integráciu

Žilinská nadácia Krajina harmónie (NKH) ocenila na koncoročnom podujatí Slávnosť svetiel (21.12.) ľudí s postihnutím, ktorí urobili významný krok smerom k normálnemu životu a aj ich dlhodobých podporovateľov.

Podľa predsedníčky správnej rady NKH Sone Holúbkovej podporuje nadácia samostatný život ľudí so zdravotným postihnutím. „Veríme v to, že oni najlepšie vedia, čo ich v živote baví a aké sú ich talenty. Našou snahou je nájsť pre nich miesto, kde to všetko môžu uplatniť. A veríme, že sa nám to darí v súlade s dohovorom o právach ľudí s postihnutím. Je to už vyše dvadsať rokov, čo sa snažíme podporiť ľudí v umiestnení sa na bežné miesta. Prvého Forresta dostali človek, ktorý začal pracovať a jeho zamestnávateľ. Bola to prvá lastovička v roku 1995,“ povedala Holúbková.

Cenu Forresta Gumpa pre človeka s postihnutím, ktorý urobil významný krok smerom k dobrému životu získal Radoslav Krivko. „Bol na tréningu v Taliansku, pracuje, zapája sa do mnohých akcií. Začal si veriť a naplno sa venuje fotografovaniu,“ doplnila predsedníčka správnej rady NKH.

Cenu Forresta Gumpa pre človeka, ktorý pomohol postihnutým ľuďom na ich ceste, nadácia udelila Kataríne Bobuľovej. „Dlhodobo podporuje ľudí s postihnutím a zamestnáva ich s veľkou mierou empatie v zariadení pre seniorov,“ dodala Holúbková.

Cenu Forresta Gumpa pre najlepšieho sponzora udelila nadácia spoločnosti ERPOS spol. s r.o. za dlhodobú podporu jej aktivít. Za tvorivú činnosť mladých ľudí v roku 2018 získal Cenu Tracyho tigra Lukáš Piala a Cenu za šírenie dobrých správ v roku 2018 získala Bea Benikovská. Cenu pre najodvážnejšieho zahraničného dobrovoľníka 2018 dostal Hendrik Jacobs z Nemecka za podporu výmeny mládeže, festivalu Inter Nos, moderovanie a ochotu zvládnuť všetky neočakávané úlohy.

Zdroj: TASR

Autor: Zuzana Budzáková

Redaktorka spravodajstva. Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte nás na: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

V Žilinskom kraji zostáva mimoriadna situácia v 14 obciach

V Žilinskom kraji platila v pondelok dopoludnia (21.1) mimoriadna situácia v súvislosti so snehovou kalamitou v 14 obciach v okresoch …